یکشنبه , اکتبر 2 2022
خبر فوری

گزارشی از مشکلات زندانیان محبوس در زندان سراوان

شرایط نگهداری زندانیان در زندان سراوان نامناسب بوده و این زندانیان با مشکلات متعددی مواجه هستند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از هرانا، زندان سراوان شامل ۳ بند مردان، یک بند اطفال و چهار واحد قرنطینه است که با احتساب زندانیان رای باز مجموعا حدود ۸۰۰ زندانی بدون اصل تفکیک جرائم همراه با مشکلات و وضعیت نامناسب در این زندان نگهداری می شوند.

طبق این گزارش، یکی از اعضای خانواده زندانیان در خصوص وضعیت این زندان به هرانا گفت: «گاه تا ۷۵ زندانی در یک اتاق نگهداری می‌شوند که تعداد پرشماری از آنان کف خواب هستند. از سوی دیگر به ازای هر ۳ زندانی یک پتو به آنها داده میشود.»

همچنین غذای زندان نیز از کیفیت و کمیت کافی برخوردار نیست و زندانیان اغلب مواقع گرسنگی را تجربه میکنند. به علاوه تمامی زندانیان به فروشگاه زندان دسترسی ندارند و شماری از آنان مسئول خرید سایرین هستند.

به گفته خانواده یکی دیگر از زندانیان محبوس در این زندان، زندانیان مجبور به پرداخت هزینه های تعمیرات تمامی تجهیزات گرمایشی، سرمایشی، سماور، روشنایی و شیرآب هستند. در برخی موارد نیز هزینه خرید تجهیزات مورد نیاز زندان مانند ترانس جوش و دیگر لوازم صنعتی هم از زندانیان گرفته می شود. زندانیانی که وضع مالی مناسبی دارند در ازای دریافت مرخصی ۵ تا ۱۰ روزه مجبور به خرید لوازمی برای زندانی می شوند.

همچنین یک زندانی که به تازگی از زندان سراوان به مرخصی اعزام شده، از فراوانی و سهولت دسترسی به مواد مخدر و ضرب و شتم زندانیان توسط مسئولان زندان خبر میدهد.

این منبع مطلع از شرایط این زندان با بیان اینکه: «سلیمان کر»رئیس اجرای احکام، «سامانی» مسئول پاس کلید، «کریم کشته» مسئول بهداری و «فهیم زاده» یکی دیگر از مسئولان این زندان، اقدام ضرب و شتم زندانیان می کنند، افزود: «این افراد به همراه مسئول سالن ملاقات، مسئول کارگاه و مسئول تصمیمگیر برای اعزام به مرخصی در مواردی از زندانیان رشوه میگیرند.»

براساس گزارشات رسیده به هرانا زندانیان محبوس در این زندان از خدمات درمانی مناسب محروم هستند و در طول هفته تنها یک بار، پزشک در زندان حاضر شده و مسئول بهداری زندان در خصوص اینکه چه کسی توسط پزشک معاینه شود تصمیم گیری میکند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

جزئیات حادثه جمعه خونین زاهدان از زبان مولوی عبدالحمید

به گزارش خبرگزاری حال وش/ روز گذشته ۹ مهرماه ۱۴۰۱، مولانا عبدالحمید ضمن تشریح واقعیت …