یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

با شکسته شدن بند خاکی غیر مجاز در سوران‌ سیلاب وارد خانه های مسکونی روستای کهن ملا شد

در اثر شکسته شدن بندها و سازه های خاکی غیر مجاز در بسیاری از مناطق سیستان و بلوچستان تعداد زیادی از خانه های روستایی گرفتار سیلاب شدند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۱۰ مرداد ماه، شکسته شدن بندها و سازه های خاکی غیرمجاز و غیر مهندسی شده در مناطق اطراف خاش و سراوان باعث ورود سیلاب به خانه های مسکونی روستاییان در روستای کهن ملا از توابع سوران شد.

بر پایه این گزارش، بند‌خاکی غیرمجاز در محدوده روستای کهن ملا پس از بارندگی های اخیر و ضعیف بودن زیر ساخت آن شکسته شده و آب به داخل خانه های شهروندان شده است. هر چند که پیشتر اهالی روستای کهن ملا نسبت به شکسته شدن این سازه خاکی هشدار داده بودند.

گفته می شود، یکی از عوامل جاری شدن سیلاب در مناطق سیستان و بلوچستان وجود بندها و سازه های خاکی غیر مهندسی و غیر اصولی بوده که با کمترین حجم آب شکسته شدند و جریان سیلاب وارد منازل شهری و روستایی شد.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

حیوان گزیدگی گسترده شهروندان ایرانشهری توسط سگهای ولگرد به گزارش حال وش/ شامگاه ۲۵ فروردین ۱۴۰۲، گاز گرفتگی سگهای ولگرد در ایرانشهر چندین شهروند از جمله چند کودک را روانهبیمارستان کرد. به گفته منابع حال وش:« دست کم ۲۲ نفر از شهروندان ایرانشهری در محلات حاشیه شهر از جمله خیابان نور، مکران، کمربندی، چاهجمال و اطراف قبرستان توسط سگ های ولگرد گاز گرفته شده اند». طبق گزارشهای رسیده به حال وش تعدادی از شهروندان ایرانشهری که دچار حیوان گزیدگی توسط سگهای ولگرد شده اند درحال حاضردر بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر جهت پیشگیری از «بیماری هاری» تحت درمان می باشند. قابل ذکر است با وجود حیوان گزیدگی گسترده شهروندان در ایرانشهر تا لحظه تنظیم خبر دستگاه مربوطه اقدامی جهت جمع آوری اینحیوانات انجام نداده اند.