یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان های عادل آباد شیراز و سبزوار

حکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهامات قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان عادل آباد شیراز و زندان سبزوار به اجر درآمد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل ازسازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه امروز ۹ مرداد ۱۴۰۱، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز از بابت اتهام قتل که پیشتر به اعدام محکوم بوده اعدام شد.

هویت این زندانی که ۴ سال پیش به اتهام قتل بازداشت و توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بود، «رضا معراجی ۳۰ ساله وا اهل ارسنجان»عنوان شده است.

همچنین سحرگاه امروز یکشنبه ۹ مردادماه، حکم اعدام یک زندانی در زندان سبزوار با اتهام قتل به اجرا درآمد، هویت این زندانی «نعمت ولی پور»، ۳۶ ساله و دارای یک فرزند عنوان شده است.

گفته شده این زندانی ۳ سال پیش به اتهام قتل توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بود. او کارگر یک کارخانه بوده و بر اثر مسائل مالی مرتکب قتل شده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش اعدام این زندانیان، از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

اعدام دستکم یک زندانی بلوچ در زندان مرکزی گرمسار  به گزارش خال وش/ سحرگاه امروز ۶ خرداد ماه ۱۴۰۲، حکم اعدام دستکم یک زندانی بلوچ از بابت اتهام مواد مخدر که پیشتر به اعداممحکوم شده بود در زندان گرمسار به اجرا در آمد. هویت زندانی بلوچ «عبدالله (عبدالباسط) توتازهی»حدودا ۴۰ ساله، فرزند عبدالغفور، متاهل، دارای چهار فرزند و اهل ملک آباد از توابعشهرستان خاش و ساکن زاهدان احراز شده است.  از هویت و اتهامات سایر زندانیان که به همراه عبدالله روز چهارم خرداد جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی انتقال شده بودند تالحظه تنظیم خبر اطلاعی در دست نیست. به گفته منابع حال وش«عبدالله در سال  ۱۳۸۶ در شهر گرمسار به اتهام مرتبط بامواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بود. گفتنی است از تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ تا ۶ خرداد دستکم ۴۰ زندانی بلوچ از جمله دو زن در ۱۳ زندان کشور اعدام شده اند. لازم به ذکر است همزمان با اعتراضات سراسری در کشور اجرای احکام اعدام شهروندان بلوچ‌ افزایش چشمگیری داشته است بطوریکه از 29 مرداد ماه 1401 تا 4 خرداد 1402 دست کم 143 شهروند بلوچ در زندانهای مختلف کشور اعدام شده اند که این آمار تعدادافراد احراز هویت شده است که نگرانی فعالان و سازمانهای حقوق بشری را بدنبال داشته است.