یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

سیل ۹۱ بند و سازه آبخیزداری را در استان سیستان و بلوچستان تخریب کرد و در برآوردهای اولیه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان خسارت زد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان در نشست با وزارت جهادکشاورزی اظهار داشت : بر اساس گزارش اکیپ های بررسی وارزیابی خسارات، میزان خسارت اولیه واحدهای تولیدی و زیر ساخت‌های آسیب دیده بخش کشاورزی استان از سیلاب سامانه مونسون حدود ٧٠٠ میلیارد تومان برآورد شده است.

سيد محمد رضا سید حسینی عمده خسارات وارده به ٢٠ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی ،١١١واحد دامداری روستایی و ٨٨٠ رأس دام سبک ، ٢٧١ واحد گلخانه، ٢٣٧ رشته قنات و ۵٣ حلقه چاه، ١٣ کیلومتر جاده بین مزارع، ٢٢ کیلومتر کانال‌ انتقال آب و ١٣ کیلومتر انتقال آب بالوله ، ٩١ بندو سازه آبخیزداری، منابع تأمین آب عشایر و ١٢ باب استخر برشمرد.

گفته می شود بارندگی های اخیر در استان سیستان‌ و بلوچستان ۹۱ بند و سازه آبخیزداری را به علت ضعیف و سست بودن زیرساخت این سازه ها تخریب کرد و به کشاورزان و عشایر دامدار خسارات بسیاری وارد کرد به طوری که نخلستانها، باغات، مزارع در اثر سیلاب تخریب و دامهای زیادی تلف شدند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

حیوان گزیدگی گسترده شهروندان ایرانشهری توسط سگهای ولگرد به گزارش حال وش/ شامگاه ۲۵ فروردین ۱۴۰۲، گاز گرفتگی سگهای ولگرد در ایرانشهر چندین شهروند از جمله چند کودک را روانهبیمارستان کرد. به گفته منابع حال وش:« دست کم ۲۲ نفر از شهروندان ایرانشهری در محلات حاشیه شهر از جمله خیابان نور، مکران، کمربندی، چاهجمال و اطراف قبرستان توسط سگ های ولگرد گاز گرفته شده اند». طبق گزارشهای رسیده به حال وش تعدادی از شهروندان ایرانشهری که دچار حیوان گزیدگی توسط سگهای ولگرد شده اند درحال حاضردر بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر جهت پیشگیری از «بیماری هاری» تحت درمان می باشند. قابل ذکر است با وجود حیوان گزیدگی گسترده شهروندان در ایرانشهر تا لحظه تنظیم خبر دستگاه مربوطه اقدامی جهت جمع آوری اینحیوانات انجام نداده اند.