دوشنبه , نوامبر 28 2022

خسارت‌های بارندگی و سیل در ۲۱ شهرستان سیستان و بلوچستان و تخریب منازل

ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان؛سیل در ۲۱ شهرستان استان خسارت سنگین وارد کرده است.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ روز جمعه ۷ مردادماه، مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان در تشریح وضعیت ۲۱ شهرستان سیل زده گفت: براساس آخرین گزارش‌ها از شروع بارندگی‌ها در چند روز اخیر تا ظهر جمعه، در حوزه شهری و روستایی ۴۰ خانه تخریب و ۳۰۰ خانه نیاز به بازسازی و تعمیرات دارد.

شهرکی افزود: بر اساس آخرین گزارش‌ها از شروع بارندگی‌ها در چند روز اخیر تا ظهر امروز، در حوزه شهری و روستایی ۴۰ خانه تخریب و ۳۰۰ خانه نیاز به بازسازی و تعمیرات دارد.

این مسؤول ادامه داد: بارندگی در ایرانشهر باعث آبگرفتگی و سیلاب در معابر شده است، در حوزه شهرستان نیکشهر و سرباز هم در حال حاضر محورهای اصلی باز است و مشکل خاصی در این مناطق نداریم.

وی بیان کرد: بارندگی در روستای ناهوک در محدود شهرستان سراوان نیز منجر به آبگرفتگی منازل روستایی شده و امدادگران در حال امدادرسانی هستند.او گفت در حوزه شهرستان جالق، محور کلگان به جالق و جالق به سراوان، مسدود است.

مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۱۰۰ روستا هم اکنون متاثر از سیلاب و آبگرفتگی هستند، افزود: در مجموع از ۲۶ شهرستان استان ۲۱ شهرستان درگیر باران و سیلاب هستند و قطعا روستاها و معابرشان تحت شعاع بارندگی قرار گرفته است.

وی تعداد تلفات جانی ناشی از بارندگی‌ها در سیستان و بلوچستان را نیز ۵ نفر عنوان کرد و گفت: هیچ مفقودی در جریان بارندگی‌‌ و سیلاب این چند روز نداریم.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

شناسایی و احراز هویت یکی از عاملین سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در اعتراضات زاهدان

به گزارش حال وش/ بسیجی «مرتضی مرتضوی » حدودا ۱۷ ساله یکی از عاملین سرکوب …