سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

اجرای حکم اعدام دو زندانی بلوچ در زندان دامغان

اصلاحیه/

حکم اعدام دو زندانی بلوچ از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر در زندان دامغان اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ سحرگاه امروز ۷ مرداد ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام دو زندانی از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده بوده در زندان دامغان به اجرا در آمد.

هویت این دو زندانی بلوچ«سعید شه بخش» فرزند مجید، متاهل دارای چند فرزند، اهل و ساکن زاهدان، و « ضیاءالله براهویی(یاگیزهی)» ۳۵ ساله، متاهل و دارای فرزند، اهل وساکن زاهدان احراز شده است.

به گزارش یک منبع مطلع، سعید و ضیاءالله روز پنج چهارشنبه ۵ مرداد ماه به سلول انفرادی زندان دامغان جهت اجرای حکم انتقال شده بودند.

منبع افزود،خانواده این دو زندانی نیز به علت دوری مسافت دیر به دامغان رسیدند و حکم آنان بدون ملاقات و دیدار آخر با خانواده اجرا شده است.

سعید و ضیاءالله در سال ۹۸ به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر در یک پرونده مشترک در دامغان بازداشت و از دادگاه انفلاب آن شهر به حکم اعدام محکوم شده بودند.

خبر اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم خبر از سوی رسانه های رسمی و داخلی ایران اعلام نشده است.

لازم به ذکر است، طبق گزارش عفو بین الملل مورخه ۴ مرداد ماه ۱۴۰۱، حداقل ۶۵ نفر، یعنی (۲۶ درصد) از اعدام‌شدگان سال ۲۰۲۲ متعلق به اقلیت تحت ستم بلوچ بوده‌اند، اقلیتی که حدود ۵ درصد از جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند. بیش از نیمی از آن‌ها (۳۸ نفر) به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر اعدام شده‌اند.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1