یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

بارندگی های اخیر و سیلاب در سیستان و بلوچستان جان ۳ نفر را گرفت

به گزارش خبرگزاری حال وش/ با شدت گرفتن بارندگی ها و سیلابی شدن معابر و جاده ها، سه نفر در سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند.

بنا به گفته مدیر کل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان؛ به دنبال شدت بارندگی ها و سیلابی شدن معابر و جاده ها، دو نفر بر اثر برق گرفتگی و یک امدادگر در سانحه رانندگی در محورها جان خود را از دست دادند.

شهرکی افزود، با شدت گرفتن بارندگی ها از روز دوشنبه، ۸شهرستان و ۳۳ روستا در جنوب سیستان و بلوچستان گرفتار سیلاب شده است و ۷ روستا نیز در شهرستان دلگان دچار خاموشی شده اند.

وی ادامه داد: بر اثر طغیان رودخانه کاجو هم ارتباط ۳۳ روستای بالادست و پایین دست این رودخانه به مرکز شهرستان قسرقند قطع شده است. محور های ایرانشهر به مهرستان، مسیرهای خاش به دهوار، دهوار به مهرستان و خاش به پسکوه ، به علت آب گرفتگی و سیلابی شدن مسیر ها به صورت موقت مسدود است. همچنین محور دلگان-زهکلوت و محور دلگان به ایرانشهر از بامداد امروز به علت جاری شدن سیل و تخریب مسدود شده است .

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

حیوان گزیدگی گسترده شهروندان ایرانشهری توسط سگهای ولگرد به گزارش حال وش/ شامگاه ۲۵ فروردین ۱۴۰۲، گاز گرفتگی سگهای ولگرد در ایرانشهر چندین شهروند از جمله چند کودک را روانهبیمارستان کرد. به گفته منابع حال وش:« دست کم ۲۲ نفر از شهروندان ایرانشهری در محلات حاشیه شهر از جمله خیابان نور، مکران، کمربندی، چاهجمال و اطراف قبرستان توسط سگ های ولگرد گاز گرفته شده اند». طبق گزارشهای رسیده به حال وش تعدادی از شهروندان ایرانشهری که دچار حیوان گزیدگی توسط سگهای ولگرد شده اند درحال حاضردر بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر جهت پیشگیری از «بیماری هاری» تحت درمان می باشند. قابل ذکر است با وجود حیوان گزیدگی گسترده شهروندان در ایرانشهر تا لحظه تنظیم خبر دستگاه مربوطه اقدامی جهت جمع آوری اینحیوانات انجام نداده اند.