دوشنبه , نوامبر 28 2022

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری : بیشترین افراد فاقد شناسنامه در استان های سیستان و بلوچستان، قم، یزد و خراسان زندگی می کنند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهارداشت: بحث هویت و نداشتن شناسنامه برای کودکان و یا مادرانی که بدون هویت هستند از مسایلی است که در کشور با آن مواجهیم و در استان‌های مختلف از جمله سیستان و بلوچستان، قم، یزد و خراسان با تعداد زیادی از این افراد بدون شناسنامه روبرو هستیم و این موجب شده است که آنها نتوانند از آموزش و بهداشت مناسب برخوردار شوند.

پیش از این نیز احمد میدری معاون سابق امور رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته بود: «در حال حاضر ۴۸ هزار کودک بدون شناسنامه در کشور زندگی می‌کنند.» به گفته وی: «این تصور که همه این کودکان بی‌شناسنامه مربوط به سیستان و بلوچستان هستند، درست نیست و این کودکان در همه استان‌ها وجود دارند. در تهران، خراسان، اصفهان و قم با تعداد زیادی کودک بدون شناسنامه روبرو هستیم.»

لازم به ذکر است، براساس آماری که در سال های اخیر منتشر شده، یک میلیون افراد بی‌شناسنامه در کشور وجود دارند که بنا بر اظهارات برخی مسئولان بیشترین آمار این افراد مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

اعدام یک زندانی بلوچ در زندان زابل

به گزارش حال وش/ سحرگاه یکشنبه ۶ آذر ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ …