چهارشنبه , مارس 29 2023

اجرای حکم اعدام ۴ زندانی در زندان لنگرود قم

اختصاصی/

سحرگاه امروز حکم اعدام ۳ زندانی و دو هفته قبل ۱ زندانی دیگرکه در مجموع ۴ زندانی از بابت اتهام مواد مخدر در زندان لنگرود قم اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ سحرگاه امروز ۱ مردادماه ۱۴۰۱، حکم اعدام ۳ زندانی و دو هفته قبل ۱ زندانی از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده بودند در زندان لنگرود قم به اجرا در آمد.

بر اساس این گزارش یک منبع مطلع، هویت این ۳ زندانی « حامد صفا »، «علی محمد مرادی» و «علی حسینی»اهل ساکن محله چهار راه سرگردان شهر قم احراز شده است.

منبع افزود، «حامد و علی محمد در سال ۹۸ به همراه یک نفر دیگر بنام «بهادر نوروزی» در یک پرونده مشترک در قم با اتهام مواد مخدر بصورت جداگانه بازداشت شدند و از شعبه دادگاه انقلاب قم به اعدام محکوم شده بودند که حکم بهادر نوروزی دو هفته پیش ۱۸ تیرماه ۱۴۰۱، در زندان قم اجرا شد.»

علی حسینی هم با اتهام مواد مخدر در قم بازداشت شده بود و از دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود.

منبع ادامه داد، «حامد»، «علی محمد» و « علی حسینی»روز پنجشنبه ۳۰ تیرماه، به سلول انفرادی منتقل شده بودند و روز گذشته ۳۱ تیرماه آخرین ملاقات و دیدار قبل از اعدام را با خانواده ای خود داشته اند. این سه زندانی از زمان بازداشت تا اجرای حکم اعدام در زندان لنگرود قم محبوس بوده اند.

همچنین منبع افزود؛ امروز شنبه ۱ مرداد ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام ۱۷ نفر از زندانیان در زندان لنگرود قم با اتهامات (مواد مخدر) و (قتل) اجرا شده است که آمار چهار تن توسط حال وش احراز شده و خبرگزاری حال وش نمی تواند تا این لحظه این ادعای منبع را تایید و یا تکذیب کند و از هویت سایر اعدامی ها تا لحظه تنظیم خبر اطلاعی در دست نیست.

خبر اعدام این چهار زندانی تا لحظه تنظیم خبر از سوی رسانه رسمی و داخلی اعلام نشده است.

در تاریخ ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، سازمان‌عفو بین‌الملل، با انتشار گزارشی، به تشریح وضعیت اجرای احکام اعدام در جهان پرداخت که ایران با اجرای ۳۱۴ اعدام‌ بعد از چین رتبه دوم را در جهان از آن خود کرده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

گزارش سالانه حال وش پیرامون شهروندان بلوچی که در طول سال 1401 کشته شده یا جان باخته اند


فایل پی دی اف گزارش سالانه حال وش در مورد مرگ یا کشته شدن شهروندان …