پنجشنبه , خرداد ۳۱ ۱۴۰۳
خبر فوری

حکم اعدام یک زندانی بلوچ محبوس در زندان اصفهان در دیوان عالی تایید شد

اختصاصی/

حکم اعدام یک زندانی از بابت اتهام مرتبط با‌ مواد مخدر که پیشتر از دادگاه انقلاب اصفهان صادر شده بود، در دیو‌ان عالی کشور به تایید رسید.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱، حکم یک زندانی از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر که در دادگاه بدوی به اعدام محکوم شده بود در دیوان عالی کشور عینا تایید شد.

هویت این زندانی بلوچ« دین محمد میرخانی (شهلیبر)» فرزند محمد، متولد ۱۳۳۹، متاهل و دارای ۹ فرزند، بازنشسته بهداشت، ساکن شهرستان ایرانشهر توسط خبرگزاری حال وش احراز شده است.

طبق این گزارش، آقای میرخانی در تاریخ ۳ / ۹ / ۱۳۹۷ با اتهام مرتبط با حمل و نگهداری مواد مخدر در ایست و بازرسی محور نایین در استان اصفهان بازداشت و از آن زمان تاکنون در زندان دستگرد اصفهان محبوس می باشد.

به گفته یک منبع مطلع، دین محمد کارمند بازنشسته بهداشت در ایرانشهر بوده که به علت بیماری یکی از اعضای خانواده خود که‌ گویا بیماری صعب العلاج داشته و در تهران بستری بوده خودرو یکی از آشنایان را به صورت امانت گرفته تا به تهران برود،و به کارهایش برسد.

منبع افزود؛ دین محمد از محتویات مواد جاسازی شده در داخل خودرو هیچ اطلاعی نداشته و فقط به طور امانت این خود را از آشنا خود تحویل گرفته تا به تهران برود و کارهای بیماری خانواد خود را انجام دهد و اطلاعی از وجود مواد جاسازی شده داخل خودرو نداشته است.

منبع ادامه داد، دین محمد در زمان بازداشت به شدت‌ مورد شکنجه ماموران مواد مخدر نایین قرار گرفته، تا قبول کند از وجود مواد ‌جاسازی شده داخل خودرو اطلاع داشته، اما وی از وجود مواد در خودرو اظهار بی اطلاعی کرده و‌ در دادگاه نیز اتهام اطلاع از مواد جاسازی شده در داخل خودرو را نپذیرفته اما قاضی بدون توجه به دفاعیات و اظهارات او، فقط به صحبت ماموران مواد مخدر حاضر در دادگاه گوش داده و بر مبنای خواسته و اظهارات آنان که درخواست اشد مجازات داشتند حکم اعدام صادر کرده است.

این زندانی نهایتا در تاریخ ۲۴ / ۶ / ۱۳۹۸ از (شعبه دوم دادگاه انقلاب اصفهان) علیرغم اظهار بی اطلاعی از وجود مواد مکشوفه داخل خودرو، به اعدام محکوم شد و حکم وی در دیوان عالی کشور نیز عینا تایید ‌و‌ حدود سه ماه پیش به وی ابلاغ شده است.

دین محمد در طی این مدت حبس در زندان به خاطر سن بالا و بیماریهای دیابت، قلب، معده و نارسایی کلیه به شدت رنج می برد و‌ شرایط جسمی و روحی مناسبی ندارد.

در تاریخ ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، سازمان‌عفو بین‌الملل، با انتشار گزارشی، به تشریح وضعیت اجرای احکام اعدام در جهان پرداخت که ایران با اجرای ۳۱۴ اعدام‌ بعد از چین رتبه دوم را در جهان از آن خود کرده است.

cpo333 topstar999 cerah365 cerah365 cerah365 login cerah365 daftar cerah365 link cerah365 link daftar cerah365 link login cerah365 link daftar login cerah365 login cpo333 cpo333 link daftar cerah365 panduan topstar999 alternatif topstar999 slot thailand pg slot slot dubai cpo333 topstar999 cerah365 scatter hitam slot thailand slot pulsa pg slot scatter hitam bir123 slot thailand slot 10k slot pulsa pg slot scatter hitam slot thailand slot 10k slot pulsa pg slot wap cpo333 cpo333 mobile cpo333 android topstar999 wap alternatif topstar999 alternatif cpo333 daftar cpo333 link cpo333 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999
Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1