یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

اجرای حکم اعدام دو زندانی بلوچ در زندان بیرجند

تکمیلی/

سحرگاه امروز ۳۰ تیرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام دو زندانی بلوچ از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر در زندان بیرجند به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری حال حال وش/ سحرگاه امروز ۳۰ تیرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام دو زندانی بلوچ از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده بودند در زندان بیرجند به اجرا در آمد.

بنا به‌گفته یک منبع مطلع، هویت این دو زندانی بلوچ« ذبیح الله براهویی»فرزند رمضان، ۳۸ ساله، متاهل و دارای پنج فرزند، اهل شهرستان زابل و ساکن روستای لوتک. و « عبدالواحد‌ قنبرزهی»۴۱ ساله، فرزند ابراهیم، متاهل دارای پنج فرزند، اهل و ساکن زاهدان توسط خبرگزاری حال وش احراز شده است.

منبع افزود، هر دو این زندانیان در پرونده های جداگانه در سال ۹۸ با اتهام مواد مخدر در بیرجند بازداشت شده و از دادگاه انقلاب آن شهر به اعدام محکوم و لحظه اجرای حکم اعدام در زندان بیرجند محبوس بوده اند.

لازم به ذکر است، یک سال قبل برادر عبدالواحد بنام « عبدالحمید قنبرزهی» فرزند ابراهیم، سال گذشته ۵ تیرماه ۱۴۰۰، با اتهام قتل مامور نیروی انتظامی در زندان مرکزی زاهدان اعدام شد.

گفته می شود شامگاه روز ۲۸ تیرماه، این دو زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی انتقال شدند و روز گذشته خانواده آنها آخرین ملاقات و دیدار قبل از اعدام را با آنان داشته اند.

در تاریخ ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، سازمان‌عفو بین‌الملل، با انتشار گزارشی، به تشریح وضعیت اجرای احکام اعدام در جهان پرداخت که ایران با اجرای ۳۱۴ اعدام‌ بعد از چین رتبه دوم را در جهان از آن خود کرده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

انتقال دستکم ۶ زندانی از جمله یک زندانی بلوچ به سلول انفرادی جهت اجرای حکم …