دوشنبه , نوامبر 28 2022

احراز هویت زندانی بلوچ که شامگاه روز گذشته ۲۸ تیرماه به سلول انفرادی زندان بیرجند جهت اجرای حکم اعدام انتقال شده بود

اختصاصی/

دو زندانی بلوچ از بابت اتهام مواد مخدر شامگاه روز گذشته ۲۸ تیرماه ۱۴۰۱، به سلول انفرادی زندان بیرجند جهت اجرای حکم اعدام انتقال شدند که یک تن آنان امروز احراز هویت شد.

به گزارش خبرگزاری حال حال وش/ امروز ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱، دو زندانی بلوچ از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده بودند شامگاه روز گذشته ۲۸ تیرماه، جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی زندان بیرجند انتقال شدند که هویت یک تن از آنان امروز احراز شد.

بنا به‌گفته یک منبع مطلع، هویت این زندانی بلوچ « عبدالواحد‌ قنبرزهی»۴۱ ساله، فرزندابراهیم، متاهل دارای پنج فرزند، اهل و ساکن زاهدان احراز شده است.

منبع افزود، عبدالواحد در سال ۹۸ با اتهام مرتبط با مواد مخدر در بیرجند بازداشت شده و از دادگاه انقلاب آن شهر به اعدام محکوم و تاکنون در زندان آنجا محبوس بوده است.

گفته می شود شامگاه روز گذشته عبدالواحد به همراه یک زندانی دیگر بنام « ذبیح الله براهویی»فرزند رمضان، ۳۸ ساله، متاهل و دارای پنج فرزند، اهل شهرستان زابل و ساکن روستای لوتک به سلول انفرادی زندان بیرجند جهت اجرای حکم اادام انتقال شده بودند.

منبع افزود، عبدالواحد در سال ۹۸ با اتهام مواد مخدر در بیرجند بازداشت شده و از دادگاه انقلاب آن شهر به اعدام محکوم و تاکنون در زندان آنجا محبوس بوده است.

گفته شده، امروز قرار است خانواده این دو زندانی آخرین ملاقات قبل از اعدام را در زندان بیرجند با آنان داشته باشند.

همچنین عنوان شده عبدالواحد تک فرزند بوده و سرپرستی پدر و مادر پیر و خانواده خودش را نیز به عهده داشته است.

لازم به ذکر است، روز گذشته سه زندانی دیگر نیز در زندانهای یزد و اصفهان به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده اند که دو تن آنان از شهروندان بلوچ هستند.

در تاریخ ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، سازمان‌عفو بین‌الملل، با انتشار گزارشی، به تشریح وضعیت اجرای احکام اعدام در جهان پرداخت که ایران با اجرای ۳۱۴ اعدام‌ بعد از چین رتبه دوم را در جهان از آن خود کرده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

شناسایی و احراز هویت یکی از عاملین سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در اعتراضات زاهدان

به گزارش حال وش/ بسیجی «مرتضی مرتضوی » حدودا ۱۷ ساله یکی از عاملین سرکوب …