دوشنبه , نوامبر 28 2022

اجرای حکم اعدام دو زندانی از جمله یک شهروند اهل زابل در زندان دستگرد اصفهان

تکمیلی/

سحرگاه امروز ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام دو زندانی در زندان دستگرد اصفهان از بابت اتهام مواد مخدر اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱، سحرگاه امروز حکم اعدام دو زندانی از جمله یک شهروند اهل زابل از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده بودند در زندان دستگرد اصفهان به اجرا در آمد،

بر اساس گزارش یک منبع مطلع، هویت این دو زندانی « داریوش خزایی» حدودا ۶۰ ساله، متاهل اهل و ساکن زابل و « محمود صادقیان » ۲۸ ساله، متاهل دارای دو فرزند خردسال، ساکن روستای محمدیه از توابع شهرستان فلاورجان استان اصفهان احراز شده است.

به گفته منبع ؛ هر دو زندانی آقایان، داریوش خزایی و محمود صادقیان در سال ۹۸ در اصفهان با اتهام مواد مخدر بازداشت شده و از دادگاه انقلاب اصفهان به اعدام محکوم و تا امروز که اعدام شدند در زندان دستگرد اصفهان محبوس بوده اند.

خانواده این دو ‌زندانی رورگذشته جهت آخرین ملاقات به زندان دستگرد اصفهان رفته و موفق شدند آخرین ملاقات را داشته باشند.

گفته می شود، این دو زندانی حدود یک ماه پیش نیز جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بودند که به خاطر همزمانی با هفته قوه قضاییه حکم شان اجرا نشده بود و‌مجددا به داخل بند برگشت شده بودند.

در تاریخ ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، سازمان‌عفو بین‌الملل، با انتشار گزارشی، به تشریح وضعیت اجرای احکام اعدام در جهان پرداخت که ایران با اجرای ۳۱۴ اعدام‌ بعد از چین رتبه دوم را در جهان از آن خود کرده است.

لازم به ذکر است، روز گذشته خبر گزاری حال وش خبر انتقال این دو‌زندانی به سلول انفرادی را جهت اجرای جکم اعدام گزارش کرده بود.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

احراز هویت یکی دیگر از زندانیان اعدام شده در زندان مرکزی زاهدان

به گزارش حال وش/ سحرگاه امروز یکشنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ …