دوشنبه , نوامبر 28 2022

بارش ۵۰ میلیمتری باران تنها در ۶۰ دقیقه در دهیرک شهرستان قصرقند

به گفته مدیرکل هواشناسی در استان سیستان و بلوچستان، روز گذشته از ۲۳ ایستگاه هواشناسی بارندگی گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ روز گذشته بسیاری از شهرهای جنوبی سیستان و بلوچستان با بارش باران همراه با رعد و برق و سیلابی شدن مسیل ها و معابر دچار شدند.

بر پایه این‌گزارش، محسن حیدری مدیر کل هواسناسی استان با بیان اینکه توابع شهرستان قصرقند بیشترین بارش ها را دریافت کرده اند افزود: دهیرک که تنها در ۶۰ دقیقه، ۵۰ میلی متر بارندگی دریافت کرده است در جایگاه نخست میزان بارندگی های روز گذشته قرار دارد.

وی همچنین میزان بارندگی هلنچگان و ساربوک از توابع شهرستان قصرقند را به ترتیب ۴۰ و ۳۰ میلی متر اعلام کرد و گفت: توابع شهرستانهای سراوان، سرباز، راسک و چابهار نیز از این بارندگی ها بی نصیب نبوده اند و از ایستگاه هایی نظیر کمبل سلیمان شهرستان چابهار ۲۶ میلی متر، مچان از توابع شهرستان سرباز ۱۴، دهک از توابع شهرستان سراوان ۲۴، هیدوچ از توابع سیب و سوران ۲۰ و مولتان از توابع شهرستان مهرستان ۱۸ میلی متر بارندگی گزارش شده است.

این مقام مسئول همچنین از پایدار بودن سامانه های بارشی تا پایان روز سه شنبه ۲۸ تیرماه در مناطق جنوبی استان خبر داد و افزود: از آنجایی که وقوع سیلاب در برخی از نقاط جنوبی استان پیش بینی شده است، بنابراین توصیه می شود تا از قرارگیری در حاشیه رودخانه های فصلی به شدت پرهیز شود. همچنین با توجه به مواج بودن دریای عمان تا پایان روز سه شنبه ، انجام عملیات دریایی و تفریحی می تواند خطرآفرین باشد.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

شناسایی و احراز هویت یکی از عاملین سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در اعتراضات زاهدان

به گزارش حال وش/ بسیجی «مرتضی مرتضوی » حدودا ۱۷ ساله یکی از عاملین سرکوب …