دوشنبه , نوامبر 28 2022

اعتصاب غذای خشک لیلا چگینی زندانی سیاسی در زندان نوشهر

اعتصاب غذای خشک لیلا چگینی در زندان نوشهر، شرایط جسمی این زندانی سیاسی وخیم شده و جان وی در خطر جدی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از نه به زندان – نه به اعدام، امروز ۲۷ تیرماه ۱۴۰۱، اعتصاب غذای خشک «لیلا چگینی » زندانی سیاسی محبوس در زندان نوشهر باعث به خطر افتادن وضعیت جسمانی وی شده است.

بر پایه این گزارش، با گذشت چند روز از اعتصاب غذای خشک لیلا چگینی در زندان نوشهر، شرایط جسمی این زندانی سیاسی وخیم شده و جان وی در خطر جدی قرار دارد.

گفته شده ، زندانی سیاسی لیلا چگینی از روز چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۱ در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده و بلاتکلیفی وضعیتش در زندان نوشهر دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

ماموران امنیتی در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ به خانه لیلا چگینی ریخته و او را بازداشت کرده و با خود بردند. از همان زمان تاکنون وی از دسترسی به وکیل و اولیه ترین حقوق زندانی از جمله رسیدگی پزشکی محروم بوده و بصورت بلاتکلیف در زندان محبوس گشته است.

زندانی سیاسی لیلا چگینی محبوس در زندان نوشهر، علیرغم خطر فلج هر دو پا اما امکان دسترسی به پزشک ندارد. این زندانی بدلیل آسیب جدی از ناحیه کمر و کبودی پا و ورم بدنش، بارها درخواست مراجعه به پزشک کرده و حتی هزینه مراجعه به پزشک را قبول کرده اما مسئولان زندان از اعزام او به دکتر ممانعت کرده اند. درد این زندانی به حدی است که وی توان خوابیدن ندارد و مسئولان زندان نوشهر مانع از دسترسی او به داروی مسکن میشوند.

لیلا چگینی۴۳ساله مادر ۲ فرزند است. وی در تاریخ ۲۵ اسفند۱۴۰۰ در کرج به اتهام واهی «تبلیغ علیه نظام»، با هجوم ماموران اطلاعاتی به منزلش دستگیر شد.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

بیخبری از وضعیت یک کودک بازداشتی بلوچ توسط نیروهای امنیتی در زاهدان با گذشت ۴۵ روز

به گزارش حال وش/ روز ۲۲ مهرماه ۱۴۰۱، بیخبری از وضعیت یک کودک بلوچ که …