چهارشنبه , مارس 29 2023

اعتراض شدید استاد کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کوردستان به نصب و آویزان کردن بنرهای تبریک به اصطلاح «عید غدیر خم»

به گزارش خبرگزاری حال وش/ روز دوشنبه ۲۷ تیرماه ۱۴۰۱، اعتراض شدید استاد کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کوردستان به نصب و آویزان کردن بنرهای تبریک به اصطلاح «عید غدیر خم» در شهرِ صد درصد اهل سنّتِ سنندج.

بخشهایی از نامه اعتراضی ایشان به شرح زیر است:

آقایان شهردار و رئیس شورای شهر سنندج

سلام علیکم.

تصویر بنر تبریک«عیدغدیر خم» که مقابل ساختمانی در شهر سنندج آویزان شده است را مشاهده کردم.

با کمال تأسف تبریک گویندگان به این مناسبت، «شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج»(!!!؟) بودند.

سوال از شهردار و رییس و اعضای شورای شهر این است که: آیا شما نمی‌ دانید مهمترین مورد اختلاف میان اهل سنّت و تشیّع همین غدیر خم و محتوای نادرست آن است؟!

مگر شما نمی‌دانید شهر سنندج با داشتن بیش از سیصد مسجد، مهمترین مرکز اهل سنّت کوردستان و غرب کشور می‌باشد؟! در حالیکه حتی یک مسجد اهل تشیّع در آن جود ندارد؟!

مگر نمی‌دانید همه‌ی جمعیت این شهرِ بیش از هفتصد هزار نفری اهل سنّت هستند و شیعی بومی در آن وجود ندارد؟!

اگر در این سال‌های اخیر، افرادی از اهل تشیع در آن اسکان داده شده‌اند، در واقع برای تغییر بافت جمعیتِ مذهبی شهر بوده است ؟!

چگونه اینچنین بی‌محابا،به اهل سنّت و مردم این دیار دهن کجی می شود؟.پ

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

احضار مولوی عبدالغفار نقشبندی امام جمعه موقت راسک به دادگاه ویژه روحانیت مشهد  به گزارش حال وش/ امروز شنبه ١٩ آذر ماه ۱۴۰۱، مولوی عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت شهرستان راسک پس از تماس تلفنی ازسوی دستگاه قضایی به دادگاه ویژه روحانیت مشهد احضار شد. دادگاه ویژه روحانیت از مولوی عبدالغفار نقشبندی خواسته است که خود را برای روز دوشنبه ٢١ آذر ماه ۱۴۰۱ به این مرجع قضاییمعرفی کند.  بر اساس این گزارش، مولوی عبدالغفار در پاسخ به این نوع احضار از مسئولان مربوطه خواسته است که برایش بر اساس قانون،احضاریه کتبی ارسال کنند.  گفته شده این احضار پس از زمینه‌سازی برای تخریب جایگاه این روحانی بلوچ اهل سنت توسط محرری نماینده علی خامنه ای، صورتگرفت.  گفتنی است که مولوی نقشبندی، با فعالیت های اخیر و تایید خبر جریان تجاوز به دختر چابهاری و قرائت قطعنامه با دولت و همچنینحمایت از خیزش سراسری در ایران به چهره مردمی و محبوب در میان جامعه تبدیل شده است.