دوشنبه , نوامبر 28 2022

مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان؛ ۳۲ هزار معلول شهری و روستایی تحت پوشش بهزیستی استان هستند.

مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان؛ ۳۲ هزار معلول شهری و روستایی تحت پوشش بهزیستی استان هستند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۲۶ تیرماه ۱۴۰۱، مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛۳۲ هزار معلول شهری و روستایی تحت پوشش بهزیستی استان هستند و بیشترین علت معلولیت در استان ازدواج‌های فامیلی و تصادفات منجر به معلولیت است.

عباسعلی اویسی گفت، تعداد مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی مستمری در حوزه توانبخشی ۴۰ هزار نفر، در حوزه اجتماعی ۲۰ هزار زن سرپرست خانوار خدمات مستمر و خدمات غیرمستمر ۴۰۰ هزار نفر جمعیت استان در سراسر استان دریافت می کنند.

وی افرود، امسال مسکن مددجویان و توانخواهان ۲ هزار و ۵۰۰ مسکن در دست احداث است و ۶۹۴ واحد مسکونی تحویل مددجویان و توانخواهان شده است.

هزار و ۹۸۰ خانوار در لیست انتظار فرزند خواندگی در استان هستند و همچنین در سال گذشته ۷۸۰ میلیون تومان واریزی جهیزیه برای مددجویان انجام شده است و هزار و ۶۰۰ زوج متقاضی کمک هزینه ازدواج داریم.

لازم به ذکر است، سیستان و بلوچستان با داشتن انواع منابع طبیعی سرشارو معادن غنی از جمله طلا و همچنین بندر اقیانوسی چابهار یکی از محروم ترین استانهای کشور در حوزه های مختلف زیرساختی محسوب می شود به طوری که بالاترین نرخ بیکاری، فقر و محرومیت را داراست.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

احراز هویت یکی دیگر از زندانیان اعدام شده در زندان مرکزی زاهدان

به گزارش حال وش/ سحرگاه امروز یکشنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ …