یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

فواره طبیعی آب در محدوده دریا بزرگ و نوار ساحلی، صخره ای چابهار در فصل مونسون

زیبایی های ساحل شنی و صخره‌ای و موج فشان‌ها با فواره‌های طبیعی آب در ساحل صخره‌ای چابهار همراه با امواج زیبا و فوران چندین متری آب در هوا در فصل مونسون.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ چابهار بزرگترین بندر اقیانوسی ایران و متصل به آب های آزاد دنیا از نظر جاذبه های تفریحی، گردشگری و تاریخی از اهمیت فراوانی برخوردار است و بیش از ۷۰۰ نقطه تفریحی و دیدنی دارد.

دریا بزرگ به دلیل قرار گرفتن در حاشیه دریای مکران و دهانه اقیانوس هند، بخش هایی از ساحل صخره ای و زیبای چابهار است که موج های خروشان اقیانوسی موسوم به «موج فشان» یا فواره آب در ساحل صخره ای ایجاد کرده است.

وجود سواحل صخره ای در چابهار سبب شده تا امواج پس از برخورد با آنها گاه بیش از چهار تا ۱۰ متر اوج بگیرند.

همچنین، طلوع و غروب خورشید و رقص بسیار زیبا و دیدنی امواج در ساحل هر رهگذری را مجذوب می کند تا ساعاتی را به گشت و گذار در سواحل زیبا و دیدنی آن بپردازد.

لازم به ذکر است، شهروندان و‌ گردشگران باید مراقب موج‌های عظیم و پرقدرت دریا مخصوصا در این فصل مونسون که گاها به ارتفاع چهار تا ده متر به صخره‌ها می‌زند، باشند که هنگامی که درحال خوشحالی و گرفتن سلفی هستند، غافل‌گیر، و در عین حال مبهوت و دچار حادثه غرق شدگی نشوند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

حیوان گزیدگی گسترده شهروندان ایرانشهری توسط سگهای ولگرد به گزارش حال وش/ شامگاه ۲۵ فروردین ۱۴۰۲، گاز گرفتگی سگهای ولگرد در ایرانشهر چندین شهروند از جمله چند کودک را روانهبیمارستان کرد. به گفته منابع حال وش:« دست کم ۲۲ نفر از شهروندان ایرانشهری در محلات حاشیه شهر از جمله خیابان نور، مکران، کمربندی، چاهجمال و اطراف قبرستان توسط سگ های ولگرد گاز گرفته شده اند». طبق گزارشهای رسیده به حال وش تعدادی از شهروندان ایرانشهری که دچار حیوان گزیدگی توسط سگهای ولگرد شده اند درحال حاضردر بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر جهت پیشگیری از «بیماری هاری» تحت درمان می باشند. قابل ذکر است با وجود حیوان گزیدگی گسترده شهروندان در ایرانشهر تا لحظه تنظیم خبر دستگاه مربوطه اقدامی جهت جمع آوری اینحیوانات انجام نداده اند.