دوشنبه , نوامبر 28 2022

صدور دو هشدار سطح نارنجی هواشناسی در سیستان و بلوچستان

اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان نسبت به بارش های رگباری و رعد و برق در مناطق جنوب استان، و مواج شدن دریای عمان دو اخطاریه صادر کند.

پیش بینی تقویت بارش های رگباری و رعد و برق در مناطق جنوب استان، و مواج شدن دریای عمان سبب شده تا اداره کل هواشناسی این استان دو اخطاریه جوی سطح نارنجی صادر کند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۳۵ تیرماه ۱۴۰۱، پیش بینی تقویت بارش های رگباری و رعد و برق در مناطق جنوب استان، و مواج شدن دریای عمان سبب شده تا اداره کل هواشناسی این استان دو اخطاریه جوی سطح نارنجی صادر کند.

بر پایه این گزارش، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از عصر روز شنبه ۲۵ تیرماه تا روز سه شنبه رگبار باران، رعد و برق، تندبادهای شدید لحظه ای و احتمال بارش تگرگ پدیده غالب در مناطق جنوبی استان خواهد بود.

محسن حیدری با اشاره به اینکه از اواخر روز شنبه تا روز سه شنبه ارتفاع موج به ۲ تا ۳ متر هم خواهد رسید، گفت: وقوع رگبار و رعدو برق در بازه ی زمانی مذکور در دریا دور از انتظار نیست.

وی احتمال آسیب به شناورهای صیادی و سبک، تورهای صیادی و قفس های پرورش ماهی را دور از انتظار ندانست و ادامه داد: توصیه می شود در این مدت از شنا در سواحل پرهیز شود.

این مقام مسئول همچنین از جاری شدن رواناب در مناطق جنوبی استان خبر داد و بیان داشت: تردد و اسکان در حاشیه رودخانه های فصلی و همچنین صعود به ارتفاعات در این مدت می تواند خطر آفرین باشد.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

شناسایی و احراز هویت یکی از عاملین سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در اعتراضات زاهدان

به گزارش حال وش/ بسیجی «مرتضی مرتضوی » حدودا ۱۷ ساله یکی از عاملین سرکوب …