دوشنبه , نوامبر 28 2022

واکنش نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها به تلفات بالای جاده ای در استان

نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها: جان مردم سیستان و بلوچستان فدای جاده‌های ناایمن و خودروهای غیراستاندارد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ محمد کریم عزیزی با انتقاد شدید از وضعیت جاده های استان گفت: جاده‌های استان سیستان و بلوچستان به قتلگاه مردم تبدیل شده است و روزی نیست که خانواده‌ای داغدار نشود.

طبق این گزارش،نماینده استان سیستان و بلوچستان و عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها با اشاره به تصادفات متعدد جاده ای در استان بلوچستان افزود: ظاهرا پایان داستانی برای ارابه‌های مرگ و جاده‌های خونین در بلوچستان متصور نیست و هر روز شاهد داغدار شدن عزیزانمان در جاده‌های خون آشام استان هستیم.

وی گفت: در طول یک هفته اخیر فقط در یک صحنه تصادف، شاهد کشته شدن ۱۴ نفر و ریزش پایه‌های سه نسل از سه خانواده بودیم که پدر، مادر، خواهر و برادر با هزاران امید و آرزو زنده زنده در آتش سوختند و از بین رفتند.

عزیزی بیان کرد: ایران رتبه یک سرانه قربانیان تصادفات جاده‌ای در سطح دنیا و سیستان و بلوچستان رتبه نخست مرگ و میر در تصادفات جاده‌ای ایران را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: با دلی پر از درد باید به عرض برسانیم‌ در سیستان و بلوچستان، ۱۴ فقط یک عدد نیست، صدای خفته مردمان نجیبش است که خون و جانشان فدای جاده‌های ناایمن و خودروهای غیراستاندارد شده است.

عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان ها اظهار داشت : استان سیستان و بلوچستان نه بزرگراه مناسبی دارد و نه جاده دو بانده‌ای که مردمانش با آرامش خاطر دل به آنجا بزنند و دلهره‌ی جانشان را نداشته باشند.

وی در ادامه گفت: جنوب بلوچستان پایین‌ترین شاخص دسترسی به راه روستایی آسفالته را دارد و با اعتبارات قطره چکانی که تزریق می‌شود فاصله معنا داری با شاخص کشوری دارد که تسریع در اجرای پروژه بزرگراه زاهدان – چابهار یک خواسته و مطالبه عمومی است که باید هر چه زودتر محقق شود تا بیش از این شاهد پرپرشدن عزیزانمان در جاده‌های مرگبار استان نباشیم.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

شناسایی و احراز هویت یکی از عاملین سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در اعتراضات زاهدان

به گزارش حال وش/ بسیجی «مرتضی مرتضوی » حدودا ۱۷ ساله یکی از عاملین سرکوب …