یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

واکنش نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها به تلفات بالای جاده ای در استان

نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها: جان مردم سیستان و بلوچستان فدای جاده‌های ناایمن و خودروهای غیراستاندارد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ محمد کریم عزیزی با انتقاد شدید از وضعیت جاده های استان گفت: جاده‌های استان سیستان و بلوچستان به قتلگاه مردم تبدیل شده است و روزی نیست که خانواده‌ای داغدار نشود.

طبق این گزارش،نماینده استان سیستان و بلوچستان و عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها با اشاره به تصادفات متعدد جاده ای در استان بلوچستان افزود: ظاهرا پایان داستانی برای ارابه‌های مرگ و جاده‌های خونین در بلوچستان متصور نیست و هر روز شاهد داغدار شدن عزیزانمان در جاده‌های خون آشام استان هستیم.

وی گفت: در طول یک هفته اخیر فقط در یک صحنه تصادف، شاهد کشته شدن ۱۴ نفر و ریزش پایه‌های سه نسل از سه خانواده بودیم که پدر، مادر، خواهر و برادر با هزاران امید و آرزو زنده زنده در آتش سوختند و از بین رفتند.

عزیزی بیان کرد: ایران رتبه یک سرانه قربانیان تصادفات جاده‌ای در سطح دنیا و سیستان و بلوچستان رتبه نخست مرگ و میر در تصادفات جاده‌ای ایران را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: با دلی پر از درد باید به عرض برسانیم‌ در سیستان و بلوچستان، ۱۴ فقط یک عدد نیست، صدای خفته مردمان نجیبش است که خون و جانشان فدای جاده‌های ناایمن و خودروهای غیراستاندارد شده است.

عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان ها اظهار داشت : استان سیستان و بلوچستان نه بزرگراه مناسبی دارد و نه جاده دو بانده‌ای که مردمانش با آرامش خاطر دل به آنجا بزنند و دلهره‌ی جانشان را نداشته باشند.

وی در ادامه گفت: جنوب بلوچستان پایین‌ترین شاخص دسترسی به راه روستایی آسفالته را دارد و با اعتبارات قطره چکانی که تزریق می‌شود فاصله معنا داری با شاخص کشوری دارد که تسریع در اجرای پروژه بزرگراه زاهدان – چابهار یک خواسته و مطالبه عمومی است که باید هر چه زودتر محقق شود تا بیش از این شاهد پرپرشدن عزیزانمان در جاده‌های مرگبار استان نباشیم.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

حیوان گزیدگی گسترده شهروندان ایرانشهری توسط سگهای ولگرد به گزارش حال وش/ شامگاه ۲۵ فروردین ۱۴۰۲، گاز گرفتگی سگهای ولگرد در ایرانشهر چندین شهروند از جمله چند کودک را روانهبیمارستان کرد. به گفته منابع حال وش:« دست کم ۲۲ نفر از شهروندان ایرانشهری در محلات حاشیه شهر از جمله خیابان نور، مکران، کمربندی، چاهجمال و اطراف قبرستان توسط سگ های ولگرد گاز گرفته شده اند». طبق گزارشهای رسیده به حال وش تعدادی از شهروندان ایرانشهری که دچار حیوان گزیدگی توسط سگهای ولگرد شده اند درحال حاضردر بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر جهت پیشگیری از «بیماری هاری» تحت درمان می باشند. قابل ذکر است با وجود حیوان گزیدگی گسترده شهروندان در ایرانشهر تا لحظه تنظیم خبر دستگاه مربوطه اقدامی جهت جمع آوری اینحیوانات انجام نداده اند.