دوشنبه , نوامبر 28 2022

دگرگونی وضعیت جوی در سیستان و بلوچستان/ صدور دو هشدار هواشناسی

مدیرکل هواشناسی استان از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق مرکزی و غرب استان، و رگبار و رعدوبرق پراکنده در مناطق جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی برای مناطق جنوبی گفت: از عصر روز دوشنبه ۲۰ تیرماه تا اواخر وقت، در مناطق گلشن، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، ایرانشهر، بمپور، دلگان، راسک، سرباز، فنوج، قصرقند، لاشار و نیکشهر شاهد رگبار باران، رعدوبرق و تندبادهای شدید لحظه ای خواهیم بود که پیش بینی می شود بارش ها در مناطق مرتفع به شکل تگرگ نیز رخ دهد.

وی افزود: پیش بینی وزش باد شدید و گردوخاک از روز سه شنبه تا پنج شنبه، باعث شده که برای نواحی مرکزی از جمله زاهدان و غرب استان هشدار سطح زرد صادر شود و این سامانه همچنین تا روز سه شنبه با شدت کمتر در این مناطق ادامه می یابد.

حیدری با اشاره به احتمال اختلال در حمل و نقل های جاده ای و ریلی توصیه کرد تا از قرار گیری در فضای باز در زمان غبارآلود بودن هوا پرهیز شود. همچنین با توجه به سیلابی شدن موقتی مسیل ها و رودخانه های فصلی، تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه ها و صعود به ارتفاعات می تواند خطرآفرین باشد.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

احراز هویت یکی دیگر از زندانیان اعدام شده در زندان مرکزی زاهدان

به گزارش حال وش/ سحرگاه امروز یکشنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ …