یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

انتقال سه شهروند بازداشتی بلوچ به بند زندان مرکزی زاهدان

سه شهروند از جمله یک نوجوان ۱۸ ساله که در تاریخ ۱۲ تیرماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای لباس شخصی در سراوان بازداشت شده بودند به بند زندان مرکزی زاهدان انتقال شدند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۲۰ تیرماه ۱۴۰۱، سه شهروند بلوچ از جمله یک نوجوان ۱۸ ساله،که در تاریخ ۱۲ تیرماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای لباس شخصی در روستای کلگان از توابع شهرستان سراوان در محل کار خود بازداشت شده بودند به داخل بند زندان مرکزی زاهدان منتقل شدند.

بر اساس گزارش یک منبع آگاه با حال وش؛ این سه شهروند روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی تحویل زندان مرکزی زاهدان و به یکی ار بندها انتقال شدند.

هویت این سه شهروند « معوذ شه بخش» فرزند محمد، ۱۸ ساله، ساکن روستای شورو از توابع زاهدان. «حامد شه بخش» فرزند جمعه، حدودا ۲۳ ساله، متاهل و ساکن روستای شورو از توابع زاهدان. «وحید سوری زهی» فرزند محمد، حدودا ۲۹ ساله، متاهل، ساکن استان گلستان عنوان شده است.

نیروهای لباس شخصی در ساعت ۱ بامداد ۱۲ تیرماه سال جاری با یورش به محل کار این سه شهروند در روستای کلگان شهرستان سراوان که به شغل سوختبری مشغول بوده اند، ۱۴ نفر از سوختبران حاضر در محل را بازداشت کرده، که یک روز بعد، ۱۱ نفر را آزاد کرده و این سه شهروند را با خود برده اند.

همچنین عنوان شده بود، این سه شهروند جهت بازجویی به یک بازداشتگاه امنیتی زاهدان انتقال شده اند.

از علت بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان بلوچ تا لحظه تنظیم خبر اطلاعی در دست نیست.

لازم به اشاره است، این سه شهروند بازداشت شده به خاطر تامین معاش خانواده شان در روستای کلگان از توابع سراوان اقدام به سوختبری می نموده و به صورت موقت در آن روستا اقامت داشتند که توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شدند.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

انتقال دستکم ۶ زندانی از جمله یک زندانی بلوچ به سلول انفرادی جهت اجرای حکم …