دوشنبه , نوامبر 28 2022

تصویری از پیکر زندانی بلوچ مهرالله ریگی که سحرگاه شنبه ۱۸ تیرماه در زندان مرکزی (لنگرود)قم اعدام شد.

تکمیلی/

به گزارش خبرگزاری حال وش/ تصویری از پیکر زندانی بلوچ که سحرگاه شنبه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۱، از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی (لنگرود)قم به اجرا در آمد.

، هویت این زندانی « مهرالله ریگی» فرزند عبدالخالق، حدودا ۴۲ ساله، متاهل و اهل زاهدان توسط خبرگزاری حال وش احراز شده است.

مهرالله در سال ۹۹ با اتهام حمل مواد مخدر بازداشت و از دادگاه انقلاب قم به اعدام محکوم شده بود.

روز جمعه ۱۷ تیرماه، این زندانی به سلول انفرادی زندان قم جهت اجرای حکم اعدام انتقال شده بود و خانواده وی نیز با اطلاع مسئولین زندان جهت آخرین ملاقات موفق شدند با وی ملاقات کنند.

مهرالله ریگی از زمان بازداشت تا روز اجرا اعدام در زندان مرکزی (لنگرود) قم محبوس بوده است.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه های داخلی و رسمی اعلام نشده است.

لازم به اشاره است، طبق گزارش فعالان حقوق بشر، طی شش ماه نخست سال جاری میلادی، ۲۵۱ نفر از جمله ۶ زن و ۶۷ شهروند بلوچ در زندان‌های مختلف ایران اعدام شدند. این تعداد اعدام ثبت شده، رشد شدیدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. بنا بر همین گزارشات بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

همچنین در تاریخ ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، سازمان‌عفو بین الملل با انتشار گزارشی، به تشریح وضعیت اجرای احکام اعدام در جهان پرداخت که ایران با اجرای ۳۱۴ اعدام‌ بعد از چین رتبه دوم را در جهان از آن خود کرده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

بیخبری از وضعیت یک شهروند بازداشت شده بلوچ توسط نیروهای امنیتی در تهران

به گزارش حال وش/ یک شهروند بلوچ‌ که برای کارگری به تهران رفته بود توسط …