سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

بازداشت محمد رسول اف و مصطفی آل احمد توسط نیروهای امنیتی در تهران

محمد رسول اف و مصطفی آل احمد در ارتباط با بیانیه موسوم به «تفنگت را زمین بگذار» توسط نیرهای امنیتی در تهران بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از ایرنا، روز جمعه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱، محمد رسول اف و مصطفی آل احمد، کارگردانان سینمای ایران، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

بر اساس این گزارش، بازداشت این شهروندان در ارتباط با بیانیه موسوم به «تفنگت را زمین بگذار» صورت گرفته است.

این بیانیه پیشتر، پس از گذشت چند روز از حادثه ساختمان متروپل منتشر شد که آقایان رسول اف و آل احمد، از امضا کنندگان این بیانیه بودند.

در بخشی از بیانیه مورد اشاره، با انتقاد از سرکوب اعتراضات مردم داغدار آبادان آمده بود: «فوج خروشان مردم ستمدیده از جای جای ایران، فریاد همراهی و همدلی با مردم دردمند آبادان، سرداده‌اند. اکنون که خشم عمومی از فساد، دزدی، ناکارآمدی، سرکوب و خفقان، امواج هم‌بسته‌ای از اعتراضات مردمی را به‌دنبال داشته است، از همه افرادی که در یگان‌های نظامی تبدیل به عامل سرکوب مردم شده‌اند، می‌خواهیم سلاح‌های خود را زمین گذاشته و به آغوش ملت بازگردند.»

از اتهامات مطروحه و محل نگهداری این افراد اطلاعی در دست نیست.

گفته شده، محمد رسول اف پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود، سابقه بازداشت، محکومیت و تحمل حبس را داشته است.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1