سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

اجرای حکم اعدام یک زندانی بلوچ در زندان مرکزی (لنگرود)قم

اختصاصی/

سحرگاه امروز ۱۸ تیرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی از بابت اتهام مواد مخدر در زندان مرکزی (لنگرود)قم اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ سحرگاه امروز ۱۸ تیرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی (لنگرود)قم به اجرا در آمد.

بر اساس گزارش یک منبع مطلع، هویت این زندانی « مهرالله ریگی»حدودا ۴۲ ساله، متاهل و اهل زاهدان توسط خبرگزاری حال وش احراز شده است.

به‌گفته منبع، مهرالله در سال ۹۹ با اتهام حمل مواد مخدر بازداشت و از دادگاه انقلاب قم به اعدام محکوم شده بود.

گفته می شود، روز گذشته جمعه ۱۷ تیرماه، این زندانی به سلول انفرادی زندان قم جهت اجرای حکم اعدام انتقال شده بود و خانواده وی نیز با اطلاع مسئولین زندان جهت آخرین ملاقات به این شهر مراجعت کرده و موفق شدند با وی ملاقات کنند.

مهرالله ریگی از زمان بازداشت تا امروز که حکم اعدام وی اجرا شد در زندان مرکزی (لنگرود) قم محبوس بوده است.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه های داخلی و رسمی اعلام نشده است.

لازم به اشاره است، طبق گزارش فعالان حقوق بشر، طی شش ماه نخست سال جاری میلادی، ۲۵۱ نفر از جمله ۶ زن و ۶۷ شهروند بلوچ در زندان‌های مختلف ایران اعدام شدند. این تعداد اعدام ثبت شده، رشد شدیدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. بنا بر همین گزارشات بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

همچنین در تاریخ ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، سازمان‌عفو بین الملل با انتشار گزارشی، به تشریح وضعیت اجرای احکام اعدام در جهان پرداخت که ایران با اجرای ۳۱۴ اعدام‌ بعد از چین رتبه دوم را در جهان از آن خود کرده است.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1