یکشنبه , اکتبر 2 2022
خبر فوری

گزارشی از آخرین وضعیت مصطفی جاسمی سرحانی معروف به ( مصطفی هلالی)زندانی عقیدتی ، سیاسی اهل اهواز در زندان زاهدان

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱، مصطفی جاسمی سرحانی معروف به ( مصطفی هلالی)زندانی عقیدتی سیاسی سنی مذهب اهل اهواز که در حال تحمل محکومیت خود در زندان زاهدان به سر می برد به بیماریهای مختلفی مبتلا شده است.

بر اساس گزارش یک منبع مطلع، مصطفی جاسمی سرحانی فرزند محمود متولد ۱۳۶۶، شهروند سنی مذهب اهل شهرستان اهواز که از بابت اتهامات مختلف مرتبط با فعالیتهای مذهبی در مجموع به تحمل ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شده است در شرایط بیماری در زاهدان بسر می برد.

به گفته منبع، مصطفی سرحانی در تاریخ ۱۶ / ۱۰ / ۱۳۹۷ در منطقه چهار راه رسولی زاهدان توسط ماموران اطلاعات بازداشت و بعد از یک هفته از زاهدان به مشهد و مدت دو روز در اطلاعات مشهد و سپس به اهواز انتقال و به مدت سه ماه در اطلاعات اهواز تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار داشته به طوری که چند تا از دندانهای وی بخاطر ضرب و شتم ماموران اطلاعات شکسته شده است.

منبع افزود، مصطفی بعد از سه ماه بازداشت و شکنجه در اطلاعات اهواز به زندان شیبان این شهرانتقال و نهایتا بعد از ۲۱ ماه بلاتکلیفی در تاریخ ۱۳ دی ماه ۹۹، از بابت اتهامات تشکیل گروه جیش سنه به (۱۰ سال حبس)، نشر مذهب سنی به(۲ سال حبس)، توهین به رهبری به (۲ سال حبس)و در مجموع به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

حبس این زندانی با استفاده از ماده ادغام به ۱۰ سال کاهش پیدا کرد و مجددا بعد از پیگیریهای خانواده و وکیل او نهایتا با اعمال ماده(۴۴۲) از سوی شعبه دو دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی شاهینی به (هفت سال و نیم) کاهش پیدا کرده و ‌اکنون در حال سپری کردن محکومیت خود می باشد.

گفتنی است مصطفی اتهامات مطروحه علیه خود را در دادگاه بارها رد کرده است اما قاضی پرونده بدون توجه به دفاعیات او وی را محکوم کرده است.

مصطفی به خاطر خانواده اش که ساکن زاهدان بودند به ناچار از زندان اهواز به زندان زاهدان انتقالی گرفت و اکنون حدود یکسال است بصورت رای باز تحمل حبس می نماید. و علیرغم موافقت زندان با درخواست آزادی مشروط او و تحمل بیش از نصف حبس خود یعنی ۴ سال، اما همچنان معاون دادستان اهواز با آزادی مشروط وی مخالفت کرده است.

لازم به ذکر است، این زندانی سنی مذهب که چند سال هست خانواده پدری خود را ندیده است، متاهل و دارای دو فرزند خردسال بوده و سالهاست که از بیماریهای معده و کلیه و قلب به شدت رنج می برد، چندین بار تقاضای آزادی مشروط کرده اما هر بار درخواست وی از سوی دادگاه انقلاب اهواز و دادستانی رد شده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

جزئیات حادثه جمعه خونین زاهدان از زبان مولوی عبدالحمید

به گزارش خبرگزاری حال وش/ روز گذشته ۹ مهرماه ۱۴۰۱، مولانا عبدالحمید ضمن تشریح واقعیت …