جمعه , دسامبر 2 2022

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زنذان زاهدان

اختصاصی/

سحرگاه امروز ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی از بابت اتهام مرتبط مواد مخدر در زندان مرکزی زاهدان اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی از بابت اتهام مواد مخدر که پیشتر به اعدام محکوم شده بود سحرگاه امروز در زندان مرکزی زاهدان به اجرا در آمد.

بر اساس گزارش یک منبع مطلع، هویت این زندانی بلوچ « بهزاد نارویی» فرزند محمد، ۳۳ ساله، مجرد و ساکن زاهدان توسط حال وش احراز شده است.

بهزاد در سال ۹۷ با اتهام مرتبط با مواد مخدر در زاهدان بازداشت شده و از شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر به اعدام‌ محکوم شده بود.

این زندانی از زمان بازداشت تا امروز ۱۶تیرماه سال جاری که حکم اعدام وی اجرا شد در زندان مرکزی زاهدان محبوس بوده است.

خانواده این زندانی روز گذشته ساعت ۱ بعد از ظهر موفق شدند آخرین ملاقات قبل از اعدام را با فرزند خود در زندان زاهدان داشته باشند.

گفته می شود، بهزاد راننده تاکسی بوده که در زاهدان به شغل مسافرکشی مشغول بوده است.

روز گذشته خبرگزاری حال وش از انتقال این زندانی به قرنطینه زندان مرکزی زاهدان جهت اجرای حکم اعدام خبر داده بود.

لازم به ذکر است، طبق گزارش فعالان حقوق بشر، طی شش ماه نخست سال جاری میلادی، ۲۵۱ نفر از جمله ۶ زن و ۶۷ شهروند بلوچ در زندان‌های مختلف ایران اعدام شدند. این تعداد اعدام ثبت شده، رشد شدیدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. بنا بر همین گزارشات بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

همچنین در تاریخ ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، سازمان‌عفو بین الملل با انتشار گزارشی، به تشریح وضعیت اجرای احکام اعدام در جهان پرداخت که ایران با اجرای ۳۱۴ اعدام‌ بعد از چین رتبه دوم را در جهان از آن خود کرده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

کشته شدن یک روحانی بلوچ با تیراندازی افراد مسلح در مهرستان

به گزارش حال وش/ شامگاه امروز ۷ آذرماه ۱۴۰۱، امام جمعه روستای کوران و مدرس …