جمعه , دسامبر 2 2022

خودکشی یک زندانی سیاسی در کرمانشاه پس از مصرف قرص برنج

امروز دوشنبه ۱۳تیرماه ۱۴۰۱، یک زندانی سیاسی ساکن استان کرمانشاه پس از آزادی مشروط از زندان پاوه در پی اقدام به خودکشی جان باخت.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از فارس، روز شنبه ۷ خردادماه ۱۴۰۱، یک زندانی سیاسی با نام اختصاری(س – م)، پس از آزادی مشروط از زندان شهرستان پاوه از توابع استان کرمانشاه در پی محرومیت از حق امید به زندگی پس از مصرف قرص برنج و اقدام به خودکشی جان باخت.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در تشریح این خبر گفت:«زندانی امنیتی«س. ب»، در تاریخ ۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به اتهام(عضویت در گروه پاک)، بازداشت و سپس با رای قطعی مبنی بر(عضویت در گروهک‌های معاند نظام) در زندان پاوه محبوس شد.»

دادستان استان کرمانشاه همچنین گفت:«این زندانی در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ پس از سپری کردن ۱ سوم مجموع حبس خود بطور مشروط از زندان پاوه آزاد شد، اما حسب گزارش نهادهای امنیتی وی پس از آزادی از زندان در تاریخ ۷ خرداد ماه ۱۴۰۱، با خرید و استفاده از قرص برنج در محله مهدیه در استان کرمانشاه اقدام به خودکشی کرد.»

این مقام ارشد قضایی در استان کرمانشاه افزود: «براساس استعلام صورت گرفته از اداره کل پزشکی قانونی استان، پیکر این فرد با علائم مسمومیت با قرص مورد کالبد شکافی قرار گرفته است.»

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

کشته شدن یک روحانی بلوچ با تیراندازی افراد مسلح در مهرستان

به گزارش حال وش/ شامگاه امروز ۷ آذرماه ۱۴۰۱، امام جمعه روستای کوران و مدرس …