جمعه , دسامبر 2 2022

مولوی عبدالحمید: به‌ جای زندانی‌کردن معترضان، صدای آنان را بشنوید

مولوی عبدالحمید اسمائیل زهی، در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۳ تیرماه، از فشارهای اقتصادی بر زندگی مردم انتقاد کردند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۳ تیرماه ۱۴۰۱، مولوی عبدالحمید امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در خطبه های نماز جمعه گفتند؛ مسئولان به جای زندانی کردن معترضان صدای آنان را بشنوند«قبلا زندگی برای فقرا و انسان‌های بیکار سخت بود اما حالا همه طبقات و اصناف تحت فشار هستند. متاسفانه اقتصاد لگام‌گسیخته شده و از کنترل خارج است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان افزود؛ قیمت‌ها صبح و شام بالا می‌رود. قدرت خرید خیلی پایین آمده است و این را باید به جد مورد توجه قرار داد. گاهی می‌بینیم که عده‌ای سفره‌های خالی‌شان را بر سر گرفته‌اند و به خیابان‌ها می‌آیند. قلب انسان به درد می‌آید که ملت شریف و عزیز ایران، گرسنه‌اند و فریاد تنگدستی سر می‌دهند.»

ایشان از مسئولان خواستند صدای مردم را بشنوند و افزودند: «مسئولان باید حرف مردم، اصناف، معلمان، بازنشستگان، کارگران و طیف‌های مختلف را بشنوند. قرآن عظیم‌الشأن از منافقان جمله‌ای را نقل می‌کند که درباره حضرت رسول صلی‌الله‌علیه‌وسلم می‌گفتند که آن‌حضرت سراپا گوش هستند و هرکس حرفی داشته باشد، می‌شنوند. خداوند می‌فرمایند اینکه آن‌حضرت سراپا گوش هستند، به خیر و نفع شماست. این تعلیمی برای ماست که مسئولان باید سراپا گوش باشند و مسئولی که این‌چنین نباشد، بر سیره آن حضرت نیست. مسئول باید در میان مردم باشد و اگر کسی جایی اعتراض می‌کند، حرفش را بشنود و مشکلش را حل کند. باید از دانشگاهیان، حوزویان و نخبگان کشور مشورت گرفته شود.»

ایشان تأکید کردند: «من و شما هرچه داریم از این ملت داریم که ولی نعمت است. فشارها را کمتر کنید و به جای زندانی‌کردن معترضان، باید حرف آن‌ها شنیده شود و مشکلاتشان حل شود.»

امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان با تأکید بر لزوم در اولویت‌ قرار دادن مردم ایران و معیشت آنها، خواستار تغییر سیاست‌های فعلی شدند و گفتند: «ما مدت‌هاست که به‌عنوان شهروند طلبه و دلسوز این ندا را می‌دهیم و دیگران هم گفته‌اند که سیاست‌ها باید به نفع مردم و کشور تغییر کند و به حرف آنها توجه شود. اگر هر اولویتی را برای خارج از ایران در نظر دارید، بدانید که اولویت اول با مردم ایران است.»

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

کشته شدن یک روحانی بلوچ با تیراندازی افراد مسلح در مهرستان

به گزارش حال وش/ شامگاه امروز ۷ آذرماه ۱۴۰۱، امام جمعه روستای کوران و مدرس …