Saturday , July 2 2022

سیستان وبلوچستان، صدرنشین بیشترین مرگ و میر در سوانح جاده‌ای کشور

مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان: رتبه اول فوتی‌های تصادفات جاده‌ای کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: در سال گذشته یک هزار و ۱۸۲ نفر در پی حوادث جاده‌ای استان جان باخته‌اند که این با آمار رتبه اول فوتی‌های تصادفات جاده‌ای کشور به سیستان و بلوچستان اختصاص یافت.

رضا عبدی گفت، بیشترین آمار فوتی‌های ناشی از تصادفات جاده‌ای استان مربوط به شهرستان ایرانشهر است و استاندارد نبودن محورهای مواصلاتی استان و قانون‌گریزی عوامل اصلی تصادفات جاده‌ای است و اگر تصادفات جاده‌ای استان به همین روال پیش برود به طور میانگین روزانه چهار فوتی در استان خواهیم داشت.

همچنین ایشان ادامه داد، آمار مصدوم‌های ناشی از تصادفات جاده‌ای استان در طول سال گذشته هفت هزار نفر بوده است و با روند فعلی پیش‌بینی می‌شود آمار مصدومین تصادفات جاده‌ای استان در سال جاری به هشت هزار نفر برسد.

عبدی در ادمه گفت: در همین راستا ۲۲ پرونده نقض عضو و ۹ پرونده فوتی ناشی از قصور پزشکی داشتیم که نیمی از این پرونده ها برای پزشک و کادر درمان قرار محکومیت صادر شده است.

پیشتر نیز عباس مسجدی آرانی، رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفته بود: بیشترین مرگ و میر در سوانح جاده‌ای در دو ماه ابتدایی سال جاری، به ترتیب مربوط به استان‌های سیستان و بلوچستان با ۱۲۴ کشته، فارس با ۹۴ فوتی و کرمان با ۹۲ جان‌باخته به ترتیب رتبه های اول تا سوم را دارا هستند.

About shirani

Check Also

تیراندازی نیروهای نظامی در میناب یک زخمی بر جا گذاشت

بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی به یک خودرو و تصادف آن در شهرستان‌ میناب یک …