یکشنبه , اکتبر 2 2022
خبر فوری

وضعیت نامناسب ارکان پالانی زندانی سیاسی،عقیدتی در سیزدهمین روز اعتصاب همراه با ضرب و شتم در زندان رجایی شهر کرج

ضرب و شتم ارکان پالانی زندانی سیاسی، عقیدتی در زندان رجایی شهر، که به علت عدم رسیدگی مسئولان زندان به وضعیت بیماری و عدم اعطای مرخصی به وی در سیزدهمین روز اعتصاب خود به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۱ تیرماه ۱۴۰۱، زندانی عقیدتی، سیاسی کرد «ارکان پالانی جاف»که در سیزدهمین روز اعتصاب خشک اقدام به دوختن لب هایش، در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان زندان به وضعیت بیماری و عدم اعطای مرخصی به وی به سر می برد روز گذشته مورد ضرب و شتم ماموران زندان رجایی شهر قرار گرفت.

بر اساس ‌گزارش یک منبع مطلع با حال وش، این زندانی در مدت ۱۲ روز اعتصاب خشک دچار کاهش وزن ۱۰ کیلویی و افت فشار خون شدید شده و وضعیت وی وخیم و نامساعد اعلام شده است.

منبع افزود، این زندانی عقیدتی در دو روز گذشته از سلول انفرادی به بهداری زندان انتقال یافته اما از تزریق سرم خودداری کرده و ماموران زندان پس از ضرب و شتم این زندانی عقیدتی لب‌های دوخته وی را نیز با توسل به زور باز کرده‌اند و مجددا وی را به سلول بازگردانده اند.

ارکان پالانی، زندانی سیاسی، عقیدتی سنی مذهب کرد که در سال ۹۶ بازداشت شده و در سالن (۱۱) اندرزگاه (۴) زندان رجایی شهر کرج محبوس است، وی پنجمین سال از دوران محکومیت هفت ساله خود را بدون مرخصی سپری کرده است و به علت بیماری پروستات در شرایط سختی بسر می برد.

وی توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و پس از حدود ۳ ماه بازجویی در بازداشتگاه‌های ۲۰۹ اوین تهران و میدان نفت کرمانشاه به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد و پس از چند ماه از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» از طریق همکاری با داعش به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

گفته شده مدتی پیش پس از موافقت دادگاه با درخواست مرخصی این زندانی عقیدتی که در پنجمین سال حبس خود قرار دارد خانواده‌اش چند سند روستایی را تهیه کرده و به دادگاه تهران مراجعه کردند اما هر بار دادگاه به بهانه‌ای از صدور قرار نیابت برای بررسی وثیقه خودداری کرده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

جزئیات حادثه جمعه خونین زاهدان از زبان مولوی عبدالحمید

به گزارش خبرگزاری حال وش/ روز گذشته ۹ مهرماه ۱۴۰۱، مولانا عبدالحمید ضمن تشریح واقعیت …