سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

گزارشی از شکنجه و محکومیت ۱۰ سال و یک روز حبس« پیمان کهرازهی» زندانی سیاسی گمنام بلوچ

اختصاصی/

پیمان کهرازهی زندانی سیاسی گمنام بلوچ که به ۱۰ سال و یک روز حبس محکوم شده مدتها در بازداشتگاه اطلاعات زاهدان تحت شکنجه قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ زندانی سیاسی گمنام بلوچ « پیمان کهرازهی» که با اتهامات تبلیغ علیه نظام و هواداری از گروهای مسلح بلوچ مخالف جمهوری اسلامی، پس از چند ماه شکنجه شدن در اداره اطلاعات زاهدان، نهایتا به ۱۰ سال یک روز حبس تعزیری محکوم شده است.

بر اساس این گزارش، پیمان کهرازهی، فرزند الله یار، متولد ۱۳۷۰، متاهل، دارای فرزند و ساکن زاهدان می باشد.

به‌گفته یک‌ منبع آگاه با حال وش، پیمان ‌در مورخه ۱۷ /۵ / ۹۹ در مسیر زاهدان به میرجاوه در حالی که عازم روستای پدری خود بود‌ در محور زاهدان به میرجاوه توسط ماموران اطلاعات زاهدان بازداشت شده است.

منبع افزود، پیمان در مدت ۳ ماه بازداشت در سلول انفرادی اطلاعات زاهدان به شدت مورد شکنجه های جسمی و روحی قرار گرفته اما با این حال اتهامات مطروحه علیه خود را نپذیرفته است.

منبع افزود، پیمان با اینکه بسیار مورد شکنجه قرار گرفته اما اتهامات مطروحه علیه خود را هم در بازداشتگاه اداره اطلاعات زاهدان و هم در مراحل بازپرسی و دادگاه صراحتا رد نموده است.

همچنین، گفته شده، ماموران اطلاعات فقط به خاطر اینکه پیمان در روزی که در یکی از محله های زاهدان در سال ۹۹ انفجاری صورت گرفته در آن محل در منزل یکی از بستگان خود مهمان بوده مجرم شناخته شده است. و هیچگونه مدرک و ادله دیگری نسبت به مجرم بودن پیمان در دادگاه وجود نداشته است.

پیمان پس از سه ماه انفرادی و شکنجه در بازداشتگاه اطلاعات زاهدان در مورخه ۱۰ / ۸ / ۹۹ به زندان مرکزی زاهدان منتقل شد و پس از چندین ماه بلاتکلیفی بالاخره از شعبه(۲) دادگاه انقلاب زاهدان که حتی دفاعیات وکیل او آقای (بویا) هم تاثیری در اثبات بیگناهی وی نداشت و قاضی به بیگناهی وی توجهی نکرده، به ۱۰ سال و یک روز حبس تعزیری محکوم شده است.

این زندانی سیاسی هم اکنون در بند ۷، اتاق ۷ زندان مرکزی زاهدان دوران ‌محکومیت ۱۰ سال و یک روز خود را سپری می کند.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1