دوشنبه , نوامبر 28 2022

صدور حکم اعدام برای یک زندانی در زندان زاهدان

اختصاصی/

یک زندانی در زندان زاهدان از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز ۱۱ خرداد ماه ۱۴۰۱، یک زندانی محبوس در زندان زاهدان از بابت اتهام قتل از دادگاه شعبه یک کیفری زاهدان به حکم اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، هویت این زندانی« ایوب ریگی» فرزند دادمحمد، ۳۷ ساله، متاهل، اهل و ساکن زاهدان عنوان شده است.

به گفته یک منبع مطلع با حال وش، ایوب ریگی که در سال ۹۸ با اتهام قتل بازداشت و به حکم اعدام محکوم شده بود بعد از ارجاع حکم به دیوان عالی کشور و تایید در مرجع قضایی، اکنون به اجرای احکام زندان مرکزی زاهدان جهت اجرا ارجاع شده است.

بنا به گفته منبع، ایوب در دادگاه همواره عنوان نموده که بیگناه است واتهام مطروحه قتل علیه خود را رد کرده است اما با این حال از طرف قاضی دادگاه یک کیفری زاهدان به اعدام محکوم شده و هم اکنون در زندان مرکزی زاهدان محبوس می باشد.

منبع افزود، ایوب ریگی پیش از بازداشت در سال ۹۷ توسط افراد مسلح با گلوله اسلحه مورد هدف قرار گرفته بود که از ناحیه پا زخمی شده است، وی یکسال سال بعد از این ماجرا به خاطر درگیری طایفه ای که منجر به مرگ یک نفر شده بود به اتهام قتل بازداشت شده و هم اکنون از دادگاه شعبه یک کیفری زاهدان به اعدام محکوم شده است.

لازم به ذکر است، ایوب ریگی چندین بار به خاطر دفاع از حقوق زندانیان و مخصوصا حمایت از زندانیان سیاسی و عقیدتی به قرنطینه منتقل شده بوده و یکبار نیز به خاطر اعتراض به عدم توجه مسئولان به مشکلات زندانیان زندان مرکزی زاهدان به زندان زابل تبعید شده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

اعدام یک زندانی بلوچ در زندان زابل

به گزارش حال وش/ سحرگاه یکشنبه ۶ آذر ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ …