چهارشنبه , می 18 2022

تهدید به اعدام احمدرضا جلالی زندانی دو تابعیتی توسط جمهوری اسلامی

رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی اعلام کرده‌اند که حکم اعدام احمدرضا جلالی، پزشک و محقق ایرانی-سوئدی تا پایان ماه اردیبهشت یعنی حداکثر تا دو هفته دیگر اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی اعلام کرده‌اند که حکم اعدام «احمدرضا جلالی»، پزشک و محقق ایرانی-سوئدی که با اتهام جاسوسی در زندان محبوس می باشد تا پایان ماه اردیبهشت یعنی حداکثر تا دو هفته دیگر اجرا خواهد شد.

بر اساس این گزارش، این اقدام جمهوری اسلامی که بنا بر گزارش این رسانه‌ها واکنشی به محاکمه یک مقام ایرانی به نام حمید نوری در سوئد به اتهام جنایت جنگی است، نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی از مجازات اعدام به عنوان ابزار باج‌گیری و فشار بر کشورهای خارجی استفاده می‌کند.

همچنین،کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه روز ۱۲ اردیبهشت تهدید کرده بود که احکام افراد مرتبط با سوئد در قوه قضائیه ایران اجرا خواهد شد.

گفته می شود احمدرضا جلالی، از سال ۱۳۸۸ ساکن سوئد بوده و در این کشور مدرک اقامت دائم داشته است . او پزشک و پژوهشگری است که در حوزه مدیریت بحران تحقیق و فعالیت می‌کرد و در دانشگاه کارولیسنکا، نزدیک استکهلم به کار مشغول بوده . او سابقه تدریس در دانشگاه‌های ایتالیا و بلژیک را نیز دارد.

اازم به ذکر است، احمدرضا جلالی در تاریخ ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در حال رانندگی به سمت کرج به دست ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد و سه ماه را در بازداشتگاه این وزارتخانه به سر برد.

در این مدت، او تحت فشار و شکنجه جسمی و روحی برای اعتراف علیه خود قرار داشت. دکتر جلالی وادار به اعتراف دروغین علیه خود در برابر دوربین تلویزیون شد و این اعتراف‌ها مبنای صدور حکم قرار گرفت.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

اجرای حکم اعدام ۳ زندانی در زندان آمل

حکم اعدام ۳ زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام …