چهارشنبه , می 18 2022

محکومیت امیرحسین مرادی و علی یونسی به ۳۲ سال حبس تعزیری

امیرحسین مرادی و علی یونسی دو دانشجوی بازداشتی در مجموع به تحمل ۳۲سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، «امیرحسین مرادی و علی یونسی » دو دانشجوی بازداشتی دانشگاه صنعتی شریف، توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی علی مظلوم، در مجموع به تحمل ۳۲ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

براساس این گزارش؛ دادنامه صادره توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران که به وکلای مدافع امیرحسین مرادی و علی یونسی ابلاغ شد اتهامات آنها(افساد فی الارض)،( اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور) و ( فعالیت تبلیغی علیه نظام) عنوان و هر یک به تحمل ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

گفته شده آخرین جلسه دادرسی به پرونده امیرحسین مرادی و علی یونسی در تاریخ ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی علی مظلوم برگزار شده بود.

پیش از این نیز، در تاریخ ۵ بهمن ماه ۱۴۰۰، جلسه دوم دادگاه رسیدگی به اتهامات امیرحسین مرادی و علی یونسی برگزار و با توجه به اعلام مصطفی نیلی، در پی وجود نواقصی این پرونده به دادسرا بازگردانده شده بود.‌

همچنین، در تاریخ ۱۲ تیر ماه ۱۴۰۰، جلسه اول دادگاه رسیدگی به اتهامات امیرحسین مرادی و علی یونسی، پس از ۴۵۰ روز بازداشت و بلاتکلیفی آنها در سلول انفرادی و اندرزگاه ۴ زندان اوین، برگزار و این شهروندان بخشی از دفاعیات خود را در آن جلسه دادرسی به همراه وکلای خود ارائه کردند.

همچنین در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, سازمان عفو بین الملل با انتشار فراخوانی ضمن ابراز نگرانی از شکنجه و ضرب و شتم علی یونسی, از مسئولان قضائی جمهوری اسلامی خواست تا امکان دسترسی وی به وکیل و سایر مواردی که باید در طی دوران بازداشت متهم از آنها برخوردار باشد را فراهم و از طرح اتهامات بی پایه و اساس به علی یونسی خودداری کنند.

لازم به ذکر است، امیرحسین مرادی و علی یونسی، در تاریخ ۲۲ فروردین ماه ۱۳۹۹، توسط ماموران وزارت اطلاعات در تهران پس از ضرب و شتم بازداشت و جهت بازجویی به سلول انفرادی در بند ۲۰۹ این ارگان امنیتی واقع در زندان اوین منتقل شدند.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

اجرای حکم اعدام ۳ زندانی در زندان آمل

حکم اعدام ۳ زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام …