جمعه , می 27 2022

تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی، باعث زخمی شدن شدید یک شهروند و حالت کما وی شد

اختصاصی/

یک شهروند توسط نیروهای نظامی پاسگاه مسجد ابوالفضل در محور ایرانشهر _بم هدف گلوله قرار گرفت و بخاطر شدت جراحات به کما رفت.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ پنجشنبه ۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، یک شهروند بلوچ در محور ایرانشهر به بم توسط نیروهای پاسگاه مسجد ابوالفضل در این مسیر مورد هدف گلوله از ناحیه سینه، دست و پلو قرار گرفت و به شدت زخمی شد که اکنون در حالت کما به سر می برد.

بر اساس این گزارش، هویت این شهروند « صادق شهیکی» حدودا ۳۰ ساله فرزند عیسی و از اهالی روستای توابع بزمان عنوان شده است که در حال عبور از محور بم به ایرانشهر حد فاصل شهر بزمان بوده، که توسط ماموران پاسگاه مسجد ابوالفضل بدون ایست و هشدار قبلی و با لباس شخصی مبدل، از ناحیه دست و پهلو و سینه در نقطه ای پائین تر از محل پاسگاه مورد هدف قرار گرفته و به شدت زخمی شده است که هم اکنون در حالت کما و مرگ به سر می برد.

بنا به گفته یک منبع آگاه به حال وش: صادق در حالی که با خودروی خود روغن نباتی حمل می کرده است بدون هشدار و ایست قبلی در یک نقطه دورتر از محل پاسگاه مورد هدف گلوله ماموران قرار گرفته است که حال وی وخیم بوده و در حالت کما به سر می برد و پزشکان گفته اند که یک دست وی باید قطع بشود.

این منبع افزود: پرسنل نیروی انتظامی ایست بازرسی مسجد ابوالفضل بزمان در محور شهرستان ایرانشهر _بم، اقدام به دریافت وجه نقد و (رشوه) از خودروهای سنگین و سبک در این ایست بازرسی می کنند. و بیشتر با لباس شخصی اقدام به کمین و ایست بازرسی سیار جهت اخذ رشوه در مسیر خودروهای عبوری و سوختبر می کنند که رانندگان خودروها بعضا آنها را با سارقین اشتباه گرفته و اقدام به فرار می کنند و هدف گلوله گرفته می شوند.

این منبع تصریح کرد: فرمانده پاسگاه مسجد ابوالفضل آقای افشاری و گروهبان میرزایی و فرمانده زمانیان با زورگویی زیاد و پشتیبانی افراد بالا دستی در مسیر استان کرمان و سیستان بلوچستان با لباس شخصی و ماشین شخصی اقدام به اخذ رشوه و دزدی و تیراندازی می کنند که شهروندانی امثال صادق شهیکی را درحال مرگ و کما قرار می دهند.

لازم به ذکر است؛ پیش از این نیز خبرگزاری حال وش، خبرهای مشابه ای از رشوه گیری و بعضا تیراندازی بی ضابطه پرسنل پاسگاه مسجد ابوالفضل در محور بم ایرانشهر به سمت خودروهای شهروندان عادی از جمله سوختبران دریافت و منتشر کرده است.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

ممانعت مردم از معدن‌کاوی در مهرآباد فنوج

ساکنان منطقه مهرآباد شهرستان فنوج واقع در استان سیستان و بلوچستان از معدن کاوی در …