دوشنبه , نوامبر 28 2022

اعتصاب غذای زندانی سیاسی هوشنگ رضایی در زندان گوهردشت کرج

زندانی سیاسی هوشنگ رضایی در زندان گوهردشت کرج دست به اعتصاب غذا زده و حال وی وخیم گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری حال وش/به نقل از کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، زندانی سیاسی هوشنگ رضایی در زندان گوهردشت کرج دست به اعتصاب غذا زده و وضع جسمی او وخیم است.


بر اساس اخبار رسیده، هوشنگ رضایی از روز ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۱، اعتصاب غذا کرد. پس از اعلام اعتصاب غذا وی را به بند امن برده و از آن روز تاکنون در بند امن در وضعیت اعتصاب غذا به سر می برد. علت اعتصاب غذای این زندانی سیاسی اعتراض وی به رد آزادی مشروط است.

اعتصاب غذای زندانی سیاسی هوشنگ رضایی در صورتی است که این زندانی ازبیماریهایی چون دیابت نوع اول و نارسایی کلیه رنج میبرد و با توجه به این بیماریها وضعیت جسمی او پس از اعتصاب غذا به وخامت گراییده است.

زندانی سیاسی هوشنگ رضایی هوشنگ رضایی متولد ۱۳۶۴ از نهاوند میباشد. وی در تاریخ ۲۹ خرداد ۸۹ در تهران توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. او پس از بازداشت، ابتدا به بند ۲۰۹ زندان اوین و بعدا پس از شش ماه بازجویی در سلول انفرادی به بند ۳۵۰ این زندان منتقل گردید. به همراه هوشنگ رضایی، سعید رضایی پسر عموی او نیز به جرم مخفی کردنش بازداشت شد. سعید رضایی بعدا به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

درتاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۱ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام محاربه از طریق ارتباط و همکاری با حزب کومله به اعدام محکوم شد. او در کلیه مراحل دادرسی و صدور حکم از حق داشتن وکیل محروم بوده است. این حکم به صورت شفاهی در زندان رجایی شهر به او ابلاغ شد.

در ۱۲ اسفند ۹۱ از زندان رجایی شهر به زندان اوین منتقل شد و برای اتهام قتل دانشمندان هسته‌ای تحت فشار قرار گرفت، همچنین ماموران او را تهدید کرده‌اند که حکم اعدامش را اجرا می‌کنند. او پس از ۷۲ ساعت به زندان رجایی شهر بازگردانده شد.

در سال ٩٢ درخواست اعاده دادرسی داد. اما درخواست وی رد شد. آخرین بار در سال ٩٦ اعاده دادرسی وی مورد قبول واقع شد و توسط دیوان نقص گرفته شد و پرونده به شعبه هم عرض شعبه ٢٨ قاضی مقیسه ارجاع داده شد.

در تاریخ ۲۴ آذر ۹۷ پس از ۹ سال حبس زیر حکم اعدام جلسه رسیدگی مجدد به اتهامات هوشنگ رضایی برگزار شد.
قابل ذکر است وی در کلیه مراحل دادرسی پرونده از حق داشتن وکیل منتخب محروم بوده است و پروسه قضایی دادرسی به اتهامات او مبهم و پر ایراد گزارش شده است.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

شناسایی و احراز هویت یکی از عاملین سرکوب و تیراندازی به سوی مردم در اعتراضات زاهدان

به گزارش حال وش/ بسیجی «مرتضی مرتضوی » حدودا ۱۷ ساله یکی از عاملین سرکوب …