دوشنبه , نوامبر 28 2022

یک شهروند بدون وجود مدارک جرم به ۱۴ سال زندان محکوم شده است

اختصاصی/

یک شهروند جوان در دادگاه انقلاب بیرجند بدون وجود مدارک اتهامی به ۱۴ سال زندان محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ شهروند زندانی«محمد نبی شاهوزهی» فرزند شمس الدین، ۲۲ ساله، مجرد و ساکن شهرستان زاهدان که از بابت اتهام مواد مخدر در سال ۹۸ در بیرجند بازداشت شده بوده و هم اکنون در زندان بیرجند محبوس می باشد به ۱۴ سال حبس در زندان محکوم شده است.

بر اساس این گزارش، آقای شاهوزهی که در زمان بازداشت ۱۹ سال داشته و مسافر اتوبوس به مقصد مشهد بوده در ایست بازرسی بیرجند توسط نیرهای نظامی از ماشین پیاده می شود و با اتهام مواد بازداشت می شود.

یک منبع آگاه در این رابطه با حال وش گفت: آقای شاهوزهی یک کارگر ساختمانی ساده بوده که به قصد پیدا کردن کار عازم مشهد بوده و هیچ گونه موادی همراه خود نداشته است اما با این حال نیروهای نظامی او را بازداشت و به زندان منتقل می کنند.

این منبع اضافه کرد: نیروهای نظامی محمدنبی را بسیار مورد شکنجه قرار دادند تا به صورت ساختگی هم که شده اسم چند نفر خلافکار و قاچاقچی را که مد نظر آنان بوده به زبان بیاورد و اعتراف کند اما از آنجایی که نه موادی وجود داشته و نه جرمی مرتکب شده ونه سؤ پیشنه ای داشته، هیچ اتهامی را قبول نکرده است و در دادگاه نیز این را به صراحت گفته، اما دادگاه بدون توجه به بیگناه بودن او حکم ۱۴ سال زندان را برایش صادر کرده است.

به گفته منبع؛ روند دادرسی محمد نبی طوری بوده که در دادگاه وکیل نداشته است و قاضی او نیز اهمیتی به بیگناهی او نداده است و خانواده او که مستضعف هستند توان گرفتن وکیل را نداشته اند تا در دادگاه از او دفاع کند و پیگیریهای مادر بیمارش نیز راه به جایی نبرده است.

لازم به ذکر است، محمد نبی یک برادر کوچکتر از خود بنام رضا دارد که او نیز در سال ۹۸ در حالی که کمتر از ۱۸ سال سن داشته با اتهام مواد در کرمان بازداشت و در یک دادگاه پر ابهام و با قضاوت قاضی قربانی در دادگاه انقلاب در یک شرایط بدون حضور وکیل و تهدیدهای مکرر قاضی به ۲۶ سال زندان محکوم شده است که اکنون در آن زندان محبوس می باشد.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

اتهام “افساد فی الارض”؛ صدور کیفرخواست و ارجاع پرونده توماج صالحی به دادگاه

به گزارش حال وش/ رئیس کل دادگستری استان اصفهان از صدور کیفرخواست پرونده توماج صالحی …