یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

یک شهروند جوان ۲۱ ساله در کرمان به ۲۶ سال زندان محکوم شده است

اختصاصی/

دادگاه انقلاب کرمان جو‌ان ۲۱ ساله بلوچ را که در زمان بازداشت حدودا ۱۸ ساله بود به ۲۶ سال زندان محکوم کرده است.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ یک شهروند جوان زندانی بنام «رضا شاهوزهی» ۲۱ ساله، فرزند شمس الدین، ساکن زاهدان، که در اوایل بهمن ۹۸ زمانی که حدودا ۱۸ سال داشته و از بابت اتهام مواد مخدر ( تریاک) در کرمان بازداشت شده بوده به ۲۶ سال حبس در زندان محکوم شده و هم اکنون در زندان مرکزی کرمان محبوس می باشد.

بر اساس این گزارش «آقای شاهوزهی که در زمان بازداشت حدودا ۱۸ سال سن داشته است از بابت اتهام مواد مخدر از نوع تریاک در بهمن ماه ۹۸ در کرمان بازداشت شده و حدود ۲ دو سال بعد در «۵ مرداد ماه ۱۴۰۰» در دادگاه انقلاب کرمان به ریاست قاضی قربانی بدون حضور وکیل و در ظرف ۵ دقیقه به ۲۶ سال زندان محکوم شده است.

یک منبع آگاه در رابطه با پرونده رضا به حال وش گفت؛ قاضی پرونده آقای قربانی که حکم ۲۶ سال زندان را برای رضا صادر کرده است شخصی بسیار متعصب و ضد زندانیان اهل سنت و بلوچ می باشد به طوری که در همان جلسه دادگاه رضا را تهدید کرده و گفته است پدرت را در میاورم و کاری خواهم کرد تا آخر عمرت در زندان بپوسی و عنوان داشته که شما بلوچ ها را باید ریشه کن کنیم.

همچنین این منبع افزود؛ رضا در زمان بازداشت که حدود ۱۸ سال بیشتر نداشته است مورد شکنجه قرار گرفته و در جلسه دادگاه نیز وکیل نداشته و اصلا قاضی به وی اجازه صحبت کردن و دفاع از خود نداده و ظرف ۵ دقیقه به ۲۶ سال زندان محکوم کرده است.

لازم به ذکر است، خانواده رضا از قشر مستضعف و فقیر جامعه هستند که پدر وی قبلا فوت نموده است و رضا و برادر دیگرش تنها سرپرست مادربیمار و خانواده شان هستند که بخاطر عدم توانایی مالی نتوانستند برای رضا وکیل بگیرند تا در دادگاه از او دفاع نماید و هم اینک به خاطر سن کمی که داشته و شرایط سخت زندان در وضعیت بد روحی و روانی بسر می برد.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

انتقال دستکم ۶ زندانی از جمله یک زندانی بلوچ به سلول انفرادی جهت اجرای حکم …