سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

گزارشی کوتاه از وضعیت نگهداری و شرایط زندانیان در زندان ماهشهر (ناوا)

وضعیت نگهداری زندانیان در زندان ماهشهر (ناوا) اسفناک است، امکانات بهداشتی در این زندان بسیار پایین و شرایط غیرقابل تحمل است

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، بر اساس گزارشی کوتاه از زندان ماهشهر (ناوا)، شرایط این زندان اسفناک و غیرقابل تحمل است. همچنین بدلیل شدت سرکوب و فشار بر زندانیان، تا بحال کمتر گزارشی از این زندان به بیرون درز کرده است.

گفته می شود زندانیان سیاسی قدیمی تر بخصوص در دهه ۶۰، بیشتر در این زندان نگهداری می‌شده‌اند.

زندان ماهشهر در محله ماهشهر، بندرماهشهر و در جاده فرودگاه ماهشهر و جنب پدافند هوائی ارتش واقع شده است.

بنا بر خبرهای رسیده از منابع مطلع از زندان ماهشهر ( ناوا) وضعیت بهداشتی این زندان فاجعه بار است. محیط داخلی این زندان بشدت کثیف و امکانات بهداشتی و مواد شوینده و ضدعفونی کننده در آن بسیار پایین است.

کولر تعدادی از بندها خراب است و گرما در محیط بسته زندان بیداد می‌کند اما مسئولین زندان برای رفع این مشکل اقدامی نمی‌کنند و به زندانیان می‌گویند باید با پول خودتان کولر بخرید!

تراکم جمعیت در این زندان به حدی بالا است که زندانیان علاوه بر راهروها، بدون هیچگونه امکانات ابتدایی یعنی پتو و بالش در محوطه استراحت می‌کنند.

در این زندان تنها زندانیان قدیمی تر هستند که اندک امکاناتی مثل پتو و بالش و یک زیرانداز کهنه دارند، و سایر زندانیان همین حداقل های ضروری را هم ندارند و حداقل امکانات را باید با هزینه خودشان تهیه کنند. روشن است که تهیه چنین امکاناتی برای بسیاری از زندانیان بدلیل گرانی، امکانپذیر نیست.

کمبود امکانات بهداشتی، تراکم جمعیت و نبود حداقل های زیستی، شرایط را برای زندانیان بسیار سخت و طاقت فرسا کرده است.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1