سه‌شنبه , می 17 2022

ضرب و شتم یک نوجوان ۱۸ ساله بلوچ در توسط ارازل واباش درشهرستان یزد

اختصاصی/
یک شهروند ۱۸ ساله نوجوان بلوچ، توسط افراد خشن مورد ضرب شتم قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ صبح امروز دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۱، یک نوجوان ۱۸ ساله بلوچ توسط افراد خشن و ارازل و اوباش در شهرستان یزد مورد ضرب وشتم قرار گرفت.

هویت این شهروند نوجوان “محمد دشتی” از طایفه دهانی، معروف به دشتی اهل روستای کافه بلوچی شهرستان سرباز ساکن روستای کناری از توابع بخش پسکوه واقع در شهرستان سیب سوران عنوان شده است.

یک منبع آگاه از بستگان نزدیک محمد در تماس با خبرنگار خبرگزاری حال وش گفت: صبح امروز محمد پس از خارج شدن از منزلی واقع در شهرستان یزد توسط افرادی خشن مورد ضرب و شتم و اهانت قرار گرفته است.

این منبع در ادامه گفت: محمد در تماس از بیمارستان به خانواده خود خبر داده که افرادی در مسیر منزل و محل کارش جلو او را گرفته و عنوان کردند اهل کجا هستی و محمد به آنها گفته که بلوچ هست و از سیستان و بلوچستان می باشد.

وی ادامه می دهد: این افراد با علم به اینکه می دانستند محمد بلوچ هست و افغانی نیست او را مورد ضرب و شتم قرار دادن و به او گفتن حق نداری با لباس بلوچی تو خیابان های شهر قدم بزنی و تهدید کردند در صورت مشاهد دوباره تو با لباس بلوچی، کشته خواهی شد.

گفته شده محمد دشتی سه ماه پیش برای کار و به بندرعباس رفته و نزدیک به دو ماه است از بندرعباس به شهرستان یزد مراجعه کرده و در ساختمانی به کارگری مشغول هست.

لازم به ذکر است در روزهای اخیر ویدیوهایی در فضای مجازی دست به دست می شود که مهاجرین افغانی در شهرهای مختلف کشور مورد ضرب و شتم، توسط افراد خشن و متعصب قرار می گیرند و در همین اثنا شهروندان بلوچ که با پوشش لباس بلوچی در شهرستانها زندگی می کنند به خاطر تشابه پوشش با مهاجران افغان مورد تعرض و ضرب و جرح افراد متعصب و ارازل اوباش واقع شدند.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

تصادف یک دستگاه خودرو پژو با موتور سیکلت در محور اسپکه یک مصدوم برجا گذاشت

بر اثر تصادف یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ با موتور سیکلت در محور اسپکه …