جمعه , می 20 2022

گزارش یک شهروند بلوچ از ضرب و شتم شهروندان بلوچ در شهرهای خارج از استان بخاطر پوشش لباس بلوچی

یک شهروند بلوچ درمورد ضرب و شتم شهروندان بلوچ بجای اتباع کشور افغانستان در شهرهای خارج از استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ یک شهروند بلوچ ساکن یکی از کلانشهر های کشور در یک فایل صوتی خبر از ضرب و شتم شهروندان بلوچ بجای اتباع کشور افغانستان بخاطر پوشش لباس بلوچی داد.

این شهروند در این فایل صوتی از شهروندان بلوچ خواست بدون پوشش لباس بلوچی و اظهار به بلوچ بودن به خارج از استان سفر کنند.

همچنین این شهروند از ضرب و شتم افرادی با لباس بلوچی در کلانشهر های، تهران، یزد، مشهد و قم خبر داد و گفت : دو نفر بخاطر پوشش لباس بلوچی بعنوان اتباع کشور افغانستان، مورد ضرب و شتم توسط مردم قرار گرفته اند و توسط او و اشخاصی دیگر نجاد داده شده اند.

با توجه با وضع متشنج کشور در رفتار با اتباع کشور افغانستان و ضرب و شتم آنها در اکثر شهرهای کشور خطر ضرب و شتم شهروندان بلوچ بجای اتباع کشور افغانستان وجود دارد.

لازم به ذکر است در طی هفته های اخیر افرادی از اتباع کشور افغانستان در فضای مجازی با ضبط و انتشار ویدیوهایی اقدام به فحاشی شهروندان کشور ایران کرده بودند.

با توجه به فارس زبان بودن و تسلط کامل این افراد به زبان فارسی رایج ایران، بسیاری از فعالین فضای مجازی بر این باورند که این افراد از هزاره های شیعه مقیم ایران و وابستگان به سپاه پاسداران و اعضای لشکر فاطمیون هستند.

فعالین فضای مجازی در واکنش به این نوع حرکت های این افراد اتباع افغانستان که از لشکر فاطمیون خوانده می شوند، واکنش معکوس نشان دادند و این نوع حرکت ها را دسیسه نهادهای امنیتی جمهوی اسلامی بر شمردند و تحریک احساست شهروندان ایرانی عیله مهاجرین افغانی را یک حربه جهت انحراف و گذر اذهان عمومی از اوضای بد معیشتی و تورم بالای بازار و اقلام ضروری مورد استفاده روزانه مردم دانستند.

اما با اتفاق چند روز پیش در مشهد و قتل سه آخوند در حرم امام رضا و با مشخص شدن هویت ضارب که از اتباع افغانستان بوده تبع کشور افغانستان بوده است، جو در کل کشور علیه مهاجرین افغانستان مقیم ایران متشنج شده و در فضای مجازی ویدیوهای بسیار فراخوان به بد رفتاری و فحاشی علیه این مهاجران داده شده است.

با گذشت چند روز روزانه شاهد منتشر شدن ویدیوهایی از ضرب و شتم و حتی بعضا قتل این مهاجرین در شهرهای مختلف کشور هستیم.

و این روزها تصاویر مجروحیت شدید و ضرب وشتم دسته جمعی افرادی در خیابان از اتباع مهاجرین افغانستان بصورت گسترده در حال انتشار است و بعضی تصاویر و ویدیو و فایل هایع صوتی نیز از قتل این مهاجرین توسط افراد عصبانی و خشن در شهر های قم ، یزد، تهران ، و مشهد، حکایت دارد.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

زمین لرزه ۴/۳ ریشتر ظهر امروز سراوان

امروز زمین لرزه ای به بزرگی ۴/۳ ریشتر حوالی سراوان را لرزاند. به گزارش خبرگزاری …