چهارشنبه , می 18 2022

ضرب و جرح احمدرضا جلالی، پزشک و محقق ایرانی-سوئدی محکوم به اعدام در زندان اوین،

احمدرضا جلالی پزشک و محقق ایرانی _سوئدی و زندانی محکوم به اعدام در زندان اوین مورد ضرب و جرح قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، احمدرضا جلالی پزشک و محقق ایرانی _ سوئدی علیرغم حبس و عدم اجازه تماس باخانواده در حالی که همچنان در زندان بسر می برد در «روز ۱۵ فروردین ماه، در بهداری زندان مورد ضرب و جرح قرار گرفته است».

بر پایه این گزارش، احمدرضا جلالی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، در شرایط بدی در زندان اوین نگهداری می‌شود و از تماس با بستگان خود محروم است.

به گزارش برخی از همبندیان احمدرضا جلالی، «روز ۱۵ فروردین ماه، احمدرضا جلالی در بهداری زندان مورد ضرب و جرح قرار گرفته است».

ارتباط مستقیم با احمدرضا جلالی همچنان غیرممکن است و به همین دلیل خانواده وی نمی‌توانند وضعیت سلامتی او چگونه است و میزان آسیب دیدگی او چقدر است.

احمدرضا جلالی که بنا به دعوت رسمی دانشگاه تهران به ایران سفر کرده بود، در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ به دست ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد و سه ماه را در بازداشتگاه این وزارتخانه به سر برد. اتهامی که مقامات در ابتدا به وی وارد کردند «همکاری با دول متخاصم» عنوان شده بود.

جلالی سپس در دادگاه انقلاب تهران به اتهام «فساد فی الارض از طریق جاسوسی برای اسرائیل» به اعدام محکوم شده و این حکم در دیوان عالی کشور به تایید رسید.

پیش از این گمانه‌زنی‌هایی درباره تلاش جمهوری اسلامی برای مبادله حمید نوری با احمدرضا جلالی، پژوهشگر ایرانی-‌سوئدی زندانی در ایران، یا استفان کوین گیلبرت و سیمون کاسپر براون، دو شهروند سوئدی که در ایران به اتهام قاچاق مواد مخدر زندانی هستند، مطرح شده است.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

اجرای حکم اعدام ۳ زندانی در زندان آمل

حکم اعدام ۳ زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام …