دوشنبه , نوامبر 28 2022

صدور حکم حبس برای شش شهروند کُرد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی

۶ شهروند در اشنویه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به حبس محکوم شدند

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از حقوق بشر کردستان، در طی یک هفته گذشته ۶ شهروند کُرد اهل اشنویه از سوی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری و دادگاه انقلاب این شهرستان به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» از طریق همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون کُرد به احکام ۶ ماه تا ۵ سال حبس محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، «ایوب موسی، سیامند خوارزم و هاوری خوارزم» از سوی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری اشنویه به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» از طریق عضویت در احزاب کرد مخالف ایران به ترتیب به تحمل ۵ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده‌اند. ایوب موسی همچنین در پرونده‌ایی دیگر به اتهام «حمل اسلحه» به ۳ سال حبس و پرداخت ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان جزایی نقدی نیز محکوم شده است.

گفته شده جلسه دادگاه این ۳ شهروند کُرد در اواخر اسفند ماه سال گذشته برگزار شده بود و صدور این حکم در روزهای گذشته به آنها اعلام شده است.

همچنین «حیدر علیزاده و شیرزاد مامندی» نیز در تاریخ ۱۶ فروردین از سوی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری اشنویه به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» از طریق عضویت در حزب مخالف ایران به ترتیب به ۴ و ۲ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

این دو شهروند کُرد در تاریخ ۷ شهریور توسط نیروهای امنیتی در اشنویه بازداشت و پس از حدود یک ماه بازجویی به صورت موقت با قرار وثیقه آزاد شدند.

گفته شده در روزهای گذشته یک شهروند دیگر اهل اشنویه به نام «واحد شیخ‌محمدی» از سوی دادگاه انقلاب این شهر به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» از طریق عضویت در حزب مخالف ایران به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. وی در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۴۵ روز به صورت موقت با قرار وثیقه آزاد شد.

درباره shirani

پیشنهاد ما به شما

اعدام یک زندانی بلوچ در زندان زابل

به گزارش حال وش/ سحرگاه یکشنبه ۶ آذر ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بلوچ …