سه شنبه , خرداد ۸ ۱۴۰۳
خبر فوری

انتقال زندانی نوجوان مازیار شه بخش به کانون اصلاح تربیت زاهدان

اختصاصی/

مازیار شه بخش نوجوان ۱۶ ساله پس از یک ماه از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به کانون اصلاح و تربیت منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش / بعد از ظهر روز گذشته پنج شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۱، مازیار شه بخش نوجوان ۱۶ ساله که توسط نیروهای لباس شخصی مورد ضرب و شتم قرار گرفته شده و به مکانی نامعلوم منتقل شده بوده پس از یک ماه از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به کانون اصلاح و تربیت زاهدان منتقل شد.

بر اساس این گزارش مازیار شه بخش فرزند ملک شه بخش که در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۴۰۰، در شهرستان زاهدان توسط نیروهای لباس شخصی مورد ضرب و شتم قرار گرفته شده و بازداشت شده بود بعد از ظهر روز گذشته به کانون اصلاح و تربیت بعد از یک ماه بازداشت از بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شد.

لازم به ذکر است که مازیار به همراه شهرام شه بخش و مسلم شه بخش فرزندان خدارحم ۱۶ و ۱۸ ساله، در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۴۰۰، در منزلی ‌در شهرستان زاهدان با ضرب و شتم بازداشت شده و به مکانی نامعلوم منتقل شده بود.

دو برادر نوجوان شهرام و مسلم شه بخش، سه شنبه ۱۶ فروردین با قید وثیقه ملیاردی بعد از یک روز از انتقال به قرنطینه زندان مرکزی زاهدان از بازداشتگاه اطلاعات سپاه پس از ۲۷ روز بازداشت، آزاد شدند.

لازم به ذکر است در ارتباط با مازیار شه بخش یک شهروند دیگری با هویت ابراهیم شه بخش ۲۴ ساله فرزند خدامراد، از بستگان نزدیک ایشان در تاریخ ۱ فروردین ۱۴۰۱، توسط نیروهای اطلاعات سپاه در زاهدان بازداشت شده و به مکانی نامعلوم منتقل شده و همچنان از وضعیتش به خانواده ایشان هیچ پاسخی داده نشده است.

حائز اهمیت است یاد آور شویم از علت بازداشت این شهروندان تا امروز هیچ پاسخی به خانواده های ایشان داده نشده است و همچنان از علت بازداشت اینها جز گمانه زنی، اطلاعات بیشتری وجود ندارد.

در ارتباط به بازداشت مازیار یک منبع در خصوص علت بازداشت مازیار به خبرنگار خبرگزاری حال وش گفته بود: مازیار هیچ جرمی مرتکب نشده و هیچ علتی جز پسر ملک بودن برای بازداشت این نوجوان وجود ندارد و همچنان گفته بود ترس از پسر ملک بودن دلیل بازداشت وی است.

لازم به ذکر است پدر مازیار “ملک شه بخش” فرزند محراب ۲۴ آبان ۱۴۰۰، طی درگیری با مامورین یگان تکاوری استان کرمان در نزدیکی شهر ریگان واقع در دشت سمسور کشته شد. در آن درگیری که نزدیک به ۱۴ ساعت طول کشید حدود ده نفر از نیروهای انتظامی از جمله یک سرهنگ در تلاش برای کشتن ملک شه بخش توسط او کشته و زخمی شدند.

در همین رابطه نیز ۷ دیماه ۱۴۰۰ سپاه پاسداران به یک روستای دور افتاده در دشت سمسور حمله پهپادی کرد و شخصی به نام “مهراب شه بخش” یکی از بستگان نزدیک “ملک شه بخش” را در این حمله پهپادی کشت و سپاه در طی یک بیانیه اعلام کرد، یک از همراهان ملک شه بخش در درگیری ۲۴ آبان ماه در دشت سمسور را کشته است.

همچنین در ۱۱ دیماه ۱۴۰۰، در مرتبط به همین موضوع حمله گسترده ای با سلاح سبک و سنگین به زادگاه ملک شه بخش به یک خانه مسکونی در روستای شورو منطقه کورین توسط سپاه پاسداران انجام شد و در این یورش برادر ملک شه بخش “غلام شه بخش” فرزند محراب به همراه ۲ نفر دیگر به نام حمید شه بخش و عبدل شه بخش کشته شدند. و سپاه پاسداران دوباره در بیانیه ای اعلام کرد برادر و همراهان ملک شه بخش و عامل قتل دو مامور اطلاعات سپاه پاسداران را در این یورش کشته است.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1