یکشنبه , می 28 2023
خبر فوری

کشته شدن یک شهروند ایرانی محکوم به اعدام تحت تعقیب در پاکستان

اختصاصی/
یک شهروند تحت تعقیب محکوم به اعدام که سالهاست مقیم پاکستان بود در این کشور به طرز وحشتناکی کشته شد.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ شب روز گذشته جسد یک مرد ایرانی که سالها تحت تعقیب توسط نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی بود در شهر خاران ایالات بلوچستان کشور پاکستان توسط اهالی منطقه کشف شد.

هویت این شهروند تحت تعقیب و محکوم به اعدام “عبدالرحمان شهیکی” معروف به رحمان حدودا ۵۵ ساله اهل مناطق شهرستان ایرانشهر عنوان شده است.

گفته شده رحمان ۲۲ سال پیش به اتهام نامعلومی در شهرستان شیراز بازداشت شده و پس از نزدیک به دو سال محکوم به اعدام می شود.

رحمان بعد از محکوم به اعدام شدن با کمک یکی از بستگان خود موفق به فرار از زندان شیراز و رفتن به کشور افغانستان شده است.

بعد از چند سال اقامت در شهر مرزی برابچه کشور افغانستان به کشور پاکستان رفته در شهر دالبندن از ایالات بلوچستان این کشور مقیم می شود.

گفته می شود رحمان دو روز قبل از کشته شدن از منزل خود واقع در شهر دالبندن برای رفتن به شهر خاران خارج شده و روز گذشته جسدش توسط اهالی این منطقه در اطراف این شهر کشف شده است.

طبق گفته اهالی منطقه که جسد رحمان توسط آنها کشف شده گفته می شود ایشان به یک درخت در حومه شهر خاران بسته شده و بر اثر خفگی جان خود را از دست داده است.

و همچنین گفته شده قبل از کشته شده توسط این افراد که او را به قتل رساندن بشدت تحت شکنجه قرار گرفته شده است.

لازم به ذکر است ترور و سربنیست کردن افرادی که تحت تعقیب جمهوری اسلامی هستند در کشور پاکستان مسبق به سابقه بوده و طی سالها گذشته اشخاصی زیادی توسط افراد وابسته به ارگانهای امنیتی از جمله وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران به طرز مختلفی کشته شده اند.

گفتنی است اشخاصی زیادی از فعالیت سیاسی امنیتی بلوچ که توسط نهاد های امنیتی جمهوری اسلامی تحت تعقیب هستند سالانه با شیوهای مختلفی ترور می شوند اما بدلایلی مختلفی هیچ وقت اطلاع رسانی نمی شود و همچنین یکی از شیوهای این نوع اتفاقات ربودن اشخاص است توسط وابستگان نهادهای امنیتی است که هیچ وقت سرنوشت شخص ربوده شده مشخص نخواهد شد.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

انتقال دستکم ۶ زندانی از جمله یک زندانی بلوچ به سلول انفرادی جهت اجرای حکم …