پنجشنبه , تیر ۲۸ ۱۴۰۳

محرومیت حمزه درویش از تماس با خانواده، علاوه بر محکومیت جدید و فشار برای اعتراف گیری اجباری

علاوه بر پرونده سازی و محکومیت جدید، حمزه درویش از تماس با خانواده نیز در زندان لاکان رشت محروم شد

به گزارش خبرگزاری حال وش/ به نقل از کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، زندانی عقیدتی – سیاسی اهل سنت حمزه درویش پس از پرونده سازی، دادگاه، و محکومیت جدید، در اولین روزهای سال ۱۴۰۱ به دستور مقامات زندان لاکان رشت، از تماس با خانواده محروم شد.

زندانی عقیدتی سیاسی اهل سنت حمزه درویش در اواخر سال ۱۴۰۰، دادگاهی و محکوم به حبس اضافی شد. این درحالی است که حکم بر علیه وی غیابی صادر شده و عوامل زندان او را برای اعتراف گیری اجباری و دروغین تحت فشار قرار دادند.

در تاریخ ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۰، به این زندانی عقیدتی سیاسی ابلاغ شد که به اتهام «توهین به خامنه ای و خمینی» به ۱۸ ماه و یک روز زندان و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۷ ماه زندان محکوم شده است.

حمزه درویش در بهمن ماه ۱۴۰۰، به صورت ویدئو کنفرانس در جلسه باز پرسی شرکت کرد. در اسفندماه ۱۴۰۰، طی ابلاغیه ای از طرف شعبه اول دادگاه انقلاب رشت به ریاست قاضی «درویش گفتار» به وی ابلاغ شد که:

«در خصوص گزارش مرجع اداره اطلاعات رشت علیه شما دایر بر فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و توهین به مقام معظم رهبری و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در وقت مقرر فوق (۱۱ اسفندماه ۱۴۰۰) جهت رسیدگی در این شعبه حاضر شوید.»

به گفته یک منبع مطلع، این زندانی عقیدتی اقدام به گرفتن دو وکیل برای پرونده جدید کرد. اما در نهایت هیچ کدام از وکلای وی را به پرونده راه نداده و وکلا اجازه دسترسی به پرونده نیافتند.

این منبع اضافه کرد: «روز چهارشنبه ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۰، حمزه درویش احضار و به وی گفته شد که «ارتباط اینترنتی ما با دادگاه انقلاب قطع شده به خاطر اینکه دادستان دستور داده تو و دیگر زندانیان را حضوری نمی بریم! تو جلوی دوربین بنشین و این متنی که علیه رسانه های خارج کشور روی کاغذ نوشته ایم را بخوان! ما فیلم می گیریم و پیش مرجع قضایی می بریم که برایت حکم صادر کنند! شاید با این گفته ها تبرئه هم بشوی!» حمزه درویش این اعتراف دروغین در مقابل دوربین را رد کرد».

این منبع همچنین افزود: پس از رد اعتراف دروغین، از حمزه درویش خواسته شد که در عرض دو ساعت یک لایحه دفاعی بنویسد. به این ترتیب او محروم از شرکت در دادگاه و دفاع از خود شده و دادگاه حکم غیابی بر علیه او صادر کرده است.

زندانی سیاسی اهل سنت، حمزه درویش ۲۸ ساله دوران محکومیت ۱۵ ساله خود را در زندان لاکان رشت سپری می کند. حمزه درویش روز ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۹ به اجبار از زندان رجایی‌شهر کرج، به زندان لاکان رشت منتقل شد و با هدف همکاری با اطلاعات تحت فشار و شکنجه قرار گرفت.

او پیش از این در تاریخ ۳۰ تیرماه ۹۹، در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و با درخواست بازگشت به زندان رجایی شهر کرج اعتصاب غذا کرده بود.

آقای حمزه درویش چندی پیش نیز، با نوشتن نامه سرگشاده ای به گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران، آقای جاوید رحمان، درباره تهدیدات و خواسته اطلاعات مبنی بر همکاری نوشته و خواهان دخالت این مقام حقوق بشری برای نجات جان خود شده بود.

شایان ذکر است روز جمعه ۲۸ آبان ۱۴۰۰، زندانی سیاسی حمزه درویش از زندان لاکان رشت در یک پیام صوتی با یادآوری خونهای ریخته در آبان ۹۸ بر محاکمه سران جنایتکار نظام ولایت فقیه تاکید کرده و گفت: «با تمام توان و قدرت خود به مبارزه بر علیه خامنه‌ای جانی و جنایتکار تروریست ادامه خواهم داد».

زندانی عقیدتی سیاسی حمزه درویش همچنین در روز ۶ بهمن ۱۴۰۰، طی دادنامه ای از زندان لاکان رشت از گزارشگر ویژه حقوق بشر آقای جاوید رحمان خواست که از او حمایت کنند. او در شکایتنامه اش از توطئه قتل خود توسط اطلاعات خبر داده و اظهار داشت که زندانبانان به او گفته اند: «ما به هیچ شخص، کشور و حتی سازمان ملل پاسخگو نیستیم، ما اینجا هستیم که حق زندگی را از شما بگیریم!»

این زندانی سیاسی همچنین به مناسبت ۲۲ بهمن پیامی از زندان لاکان رشت منتشر کرد. وی در این پیام از جمله گفت: «ولایت فقیه یعنی شمر زمان ابراهیم رئیسی و یزید زمان خامنه ای ملعونی که آب را بر روی مردم اصفهان بسته اند.»

cpo333 topstar999 cerah365 cerah365 cerah365 login cerah365 daftar cerah365 link cerah365 link daftar cerah365 link login cerah365 link daftar login cerah365 login cpo333 cpo333 link daftar cerah365 panduan topstar999 alternatif topstar999 slot thailand pg slot slot dubai cpo333 topstar999 cerah365 scatter hitam slot thailand slot pulsa pg slot scatter hitam bir123 slot thailand slot 10k slot pulsa pg slot scatter hitam slot thailand slot 10k slot pulsa pg slot wap cpo333 cpo333 mobile cpo333 android topstar999 wap alternatif topstar999 alternatif cpo333 daftar cpo333 link cpo333 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 topstar999 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333 cpo333
Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1