جمعه , می 27 2022

تصاویری دردناک از فراگیر شدن اعتیاد در بین کودکان خورد سال در سراوان

به گزارش خبرگزاری حال وش/ طبق ویدیوی منتشر شده از یک شهروند در شبکه های اجتماعی، تصاویر بسیار دردناکی از مصرف مواد مخدر توسط کودکان زیر ۸ سال در منطقه بخشان شهرستان سراوان دیده می شود.

طبق این ویدیو دو کودک زیر ۸ سال اهل سراوان و ایرانشهر در حال مصرف مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه می باشند.

بر اساس تحقیقات خبرگزاری حال وش موقعیت مکانی محل مصرف این دو کودک در ویدیوی ضبط شده خیابان امام خمینی ۲۸ کوچه طاهریان «معروف به کوچه “دندایان” عنوان می شود.

لازم به ذکر است در این کوچه معروف شهرستان سراوان علاوه بر مصرف و اعتیاد این دو کودک، کودکان زیادی از سنین مختلف وجود دارند که به انواع مختلف مواد مخدر اعتیاد دارند و در بین این کودکان دختران ۱۰ ، ۱۱ ساله نیز دیده شده است.

یک منبع آگاه در این خصوص به خبرنگار خبرگزاری حال وش گفت: بیشتر این کودکان از خانواده های فقیر و بعضا از خانواده های هستند سرپرستشان توسط نیروهای نظامی کشته یا زندانی شده است.

این منبع در ادامه افزود: با نداشتن سرپرست به اعتیاد کشیده شده اند و حتی در سطح شهر اقدام به پخش مواد مخدر می کنند تا ساقیانی که مواد آنها را می فروشند مواد مصرفشان را در اختیارشان بگذارند.

باید گفت در سیستان و بلوچستان از این نوع قبیل کوچه ها به اصطلاح محله ها خلاف بسیار دیده می‌شود، نبود شغل و امکانات اشتغال زایی و محرومیت منطقه باعث شده پدران و سرپرستان کودکان این مناطق به شغل های کاذب یا بعضا خطرناک و مجرمانه روی بیاورند و در نهایت کشته یا زندانی شوند و کودکانشان بدون سرپرست بمانند و گرفتار رفتارهای هنجرا شکن و بعضا دردناک اینچنینی شوند.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

ممانعت مردم از معدن‌کاوی در مهرآباد فنوج

ساکنان منطقه مهرآباد شهرستان فنوج واقع در استان سیستان و بلوچستان از معدن کاوی در …