چهارشنبه , مارس 29 2023

پیام نوروزی زندانی “صمد ریگی” فعال مدنی که در فضای مجازی بعنوان صدای بلوچستان معروف هست از زندان مرکزی زاهدان

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز یک شنبه 29 اسفند 1400، زندانی صمد ریگی جوان مطالبه گر بلوچ و فعال مدنی که در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۴۰۰، بعد از احضارش به دادسرای توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده ، فایل صوتی در تماس تلفنی به بیرون از زندان ارسال کرده و تبریک سال نو به همه هموطنان و آرزو سالی پر از شادی و مهربانی کرد.

در قسمتی از فایل صوتی آقای صمد ریگی به موضوع واگزاری ملیاردها تومان از بودجه استان سیستان و بلوچستان به یک استان دیگر اشاره می کنند و می گوید: شنیدن این خبر باعث ناراحتی او و دیگر هم بندی هاش شده است.

در ادامه می گوید: کجا هستن آن مدعیان دفاع از حقوق مردم مظلوم استان، که در مواقع نیاز خودشان برای جمع کردن ارای سر بلند می کنند و گلو پاره می کنند، و اعدا می کنند از حق شما مردم دفاع می کنیم، اما بعد در سکوت، دوری انتصاب خود را در مقام انتخابی می گذرانند.

آقای ریگی این کار واگزاری بودجه را به یغما بردن تشبیح کرده و سکوت در مقابل اینچنین کاری را ناجائز خوانداند.

همچنین آقای ریگی نحوی بازداشت و محکوم کردنش را بخاطر سکوت نکردن در مقابل اینچنین اقداماتی خوانداند و گفتند: امثال ما وقتی سکوت نمی کنیم برای ما ده ها پرونده تشکیل می شود و با اتهاماتی چون اقدام علیه امنیت ملی، تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب رو به رو می شویم.

آقای ریگی ناامنی ها و دلیل وجود شغل های کاذب و پرخطر را عدم توجه مسولین بیان کردند.

صمد ریگی نیز از مدیر کل دادگستری استان و دادستان زاهدان خواستند، به این پرونده بیغما بردن بودجه استان ورود کنند و خاطیان را مجازات و به زندان محکوم کنند.

وی در آخر به عدم موافقت با مرخصی خود در شورای زندان می گویید و از خانواده می خواهد در خصوص اعطای مرخصی به ایشان پیگر نباشند چون مرخصی به ایشان نخواهند داد.

درباره m.s.malkraisi

پیشنهاد ما به شما

گزارش سالانه حال وش پیرامون شهروندان بلوچی که در طول سال 1401 کشته شده یا جان باخته اند


فایل پی دی اف گزارش سالانه حال وش در مورد مرگ یا کشته شدن شهروندان …