چهارشنبه , خرداد ۹ ۱۴۰۳
خبر فوری

درگذشت حاج مهیم شه بخش یکی از بزرگان سیاسی بلوچ و مخالف جمهوری اسلامی در کویته پاکستان براثر بیماری

یکی از بزرگان سیاسی بلوچ مخالف جمهوری اسلامی بنام حاج مهیم شه بخش که بعد از سرکار آمدن نظام جمهوری اسلامی به مدت ۳۷ سال در خارج از مرزها زندگی میکرد بر اثر بیماری و کهولت سن در شهر کویته پاکستان درگذشت.

به گزارش خبرگزاری حال وش/ امروز جمعه ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۰، حاجی مهیم شه بخش یکی از بزرگان طایفه اسماعیل زهی و مبارزان سیاسی بلوچ که از اوایل سرکار امدن نظام جمهوری اسلامی به خاطر مخالفت با جمهوری اسلامی در پاکستان به مدت ۳۷ سال پناهنده بود بر اثر بیماری و کهولت سن درگذشت.

بر اساس این گزارش حاج مهیم شه بخش یکی از شخصیتهای بارز سیاسی بلوچ بوده که بعد از تحولات سیاسی کشور در ۱۳۵۷ به خاطر مخالفت با جمهوری اسلامی به صف مبارزان بلوچ پیوسته و در راستای فعالیتهای سیاسی خود توانسته است با متحد کردن طیف وسیعی از مبارزان و مخالفان بلوچ در آن زمان کمکهای بسیاری را به مبارزان و مخالفان سیاسی ارائه دهد.

گفته می شود حاج مهیم شه بخش یکی از شخصیتهای برجسته بلوچ مخالف جمهوری اسلامی بوده که در طی دوران ۳۷ ساله مهاجرت خود به پاکستان سختی های بسیاری را تجربه و پشت سر گذاشته و علیرغم تمام این سختی ها و خطرات امنیتی که‌ جان وی را تهدید می کرده است، حاضر به گرفتن امان نامه از جمهوری اسلامی نشده هر چند که بارها و به کرات از طرف جمهوری اسلامی دعوت به تامین و دریافت امان نامه شده بود اما او هرگز این پیشنهادات را نپذیرفته است و تا امروز که بر اثر بیماری و کهولت سن درگذشت.

شایان ذکر است حاج مهیم شه بخش در بین مخالفان بلوچ جمهوری اسلامی و بزرگان بلوچستان پاکستان که ۳۷ سال از عمر خود را در آن سرزمین با انواع سختیها و دوری از وطن سپری کرده به نیک نامی شهره و از جایگاه و احترام ویژه ای برخوردار بوده است. وی در مردم داری و مهمان نوازی و تکریم برادران بلوچ و بالاخص فعالان سیاسی زبانزد عام و خاص بوده است.


Warning: file_get_contents(https://pejuangcuan.pro/api.php/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1

Warning: Use of undefined constant   - assumed ' ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/haalvsho/public_html/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 1